Bağımsız Sinema Merkezi'nden çağrı: Ensar Vakfı'yla ilişkinizi kesin

Bağımsız Sinema Merkezi'nden çağrı: Ensar Vakfı'yla ilişkinizi kesin

Bağımsız Sinema Merkezi tarafından yapılan "Bağımsız Sinema Merkezi'nden Sinemacılara Çağrı" başlıklı açıklamada sinemacılar "toplu çocuk tecavüzlerinin yaşandığı vakıfla ve o vakıfa bağlı kurumlarla" ilişkilerini...

Bağımsız Sinema Merkezi tarafından yapılan "Bağımsız Sinema Merkezi'nden Sinemacılara Çağrı" başlıklı açıklamada sinemacılar "toplu çocuk tecavüzlerinin yaşandığı vakıfla ve o vakıfa bağlı kurumlarla" ilişkilerini kesmeye çağrıldı.

Açıklamada sinemacılara "tecavüz olaylarının üzerini örtmeye çalışan vakıftan ve onun 'sahibi' iktidardan mı yanasınız yoksa çocuklardan mı?" diye soruldu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Bağımsız Sinema Merkezi'nden Sinemacılara Çağrı
"O vakıfla" ilişkinizi kesmelisiniz!

Bağımsız Sinema Merkezi emekçileri olarak meslektaşlarımız olarak gördüğümüz Sinan Sertel'i, Onur Ünlü'yü, Koray Sevindi'yi toplu çocuk tecavüzlerinin yaşandığı vakıfla ve o vakıfa bağlı kurumlarla ilişkilerini kesmeye ve bu vakıf hakkında duruşlarını açıkça göstermeye davet ediyor ve şu soruları cevaplamalarını rica ediyoruz.

Bir sinemacının ülkemizi her geçen gün daha derin bir karanlığa hapsetmeye çalışan bir iktidarın vakıflarıyla ne işi olabilir?

Bir sinemacının gençliğimizi ve çocuklarımızı bilimsel ve laik bir eğitim yerine kime hizmet ettiği, nasıl bir eğitimin verildiği, çocuklarımızın kimlere emanet edildiği belli olmayan kurumlara teslim ve mecbur edilmesine aklı ve gönlü nasıl razı olabilir?

Soruyoruz, tecavüz olayının üzerini örtmeye çalışan vakıftan ve onun "sahibi" iktidardan mı yanasınız yoksa çocuklardan mı?

BSM-Bağımsız Sinema Merkezi

Kültür Sanat