Bahçeli: Bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevaptır

Bahçeli: Bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevaptır

Partisisinin genel merkezinde basına açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Küresel adalet yoğun bakımda, küresel hoşgörü

Partisisinin genel merkezinde basına açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Küresel adalet yoğun bakımda, küresel hoşgörü ameliyat masasındadır. İnsani ve vicdani değerler komadadır. Yüz milyonlarca insanın boğazından bir lokma zorla geçerken, bir grup sefa sürmektedir" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

"Dışişleri Bakanı'nın açıkladığı Yeniden Asya açılımını önemsemekle birlikte bir ayağımızla Doğu'ya bir ayağımızla Batı'ya basmak en iyi cevap olacaktır.

Dünya üzerinde düşük ve yüksek yoğunluklu çatışma, anlaşmazlık yaşanan ülkelerin tamamı Türk coğrafyası ile yakınlığı vardır. 52 ülkede kriz ve çatışma devam etmektedir. Bir kısmında dönem dönem silahlı çatışmalar yaşanmaktadır. İsraf diz boyu, kontrolsüz tamahkârlık korkunç boyutlardadır. Yüz milyonlarca insanın boğazından bir lokma zorla geçerken, bir grup sefa sürmektedir.

Müslüman nüfusun artışından korkan çürük Haçlı kafası, İslam’ın sorgulanması, tahribini projelendirmektedir. Kapanmamış hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmaktadır. İslam toplumalrının adalet, huzur ve istikrar içinde nasıl yaşadığı, aklı, vicdanı ve basireti olan her insanın kabulüdür.

Özellikle Roma Kulübü'nün 1972'de yayımlanan raporda hristiyan nüfusun müslümanları geçeceği açıklanmıştır. Orta Doğu'ya müdahalenin nedenlerini uzaklarda aramaya gerek yoktur.

İdlib mayın tarlası gibidir.Çevremiz zifiri karanlıktır. Ülkemizi terörizmle sustıracağını sanan gafiller çok yakında anlayacaklardır. Terör örgütleri yaptırım baskıları, darbe girişimleri Türk milletini haklı davasından döndüremeyecektir. Türk milleti mazlumların umut ışığıdır. Türkiye bölgesinde parlayan yıldızdır, uyanmış bir devdir.

Terör örgütlerine kim yardım ve yataklık yapanlar Türk milleti ile tanışacaktır. "