Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı, Erdoğan saraya çağırdı

Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı, Erdoğan saraya çağırdı

MHP lideri Devlet Bahçeli, yine sürpriz bir çıkış yaparak erken seçim istedi. Daha önce 2002 yılında erken seçim çağrısı yaparak koalisyon yaptığı Bülent Ecevit hükümetinin yıkılarak AKP iktidarının

Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 Kasım 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bu yıl içinde gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Daha önce parti olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan Bahçeli, seçimlerin Malazgirt Meydan Muharebesi’nin yıl dönümü olan 26 Ağustos 2018’de yapılmasını önerdi. Bahçeli’nin konuşmasının ilgili bölümleri şöyle:

Bülent Tezcan’dan Bahçeli’ye: Hodri meydan!?
’3 KASIM 2019’U BEKLEMEK MÜMKÜN DEĞİL’

"Türkiye’nin bu ağırlığj altında daha fazla kalması, 3 Kasım 2019’a kadar sabırla dayanması mümkün değildir. Ülkenin, sistem tartışmalarıyla boğulmak istendiği bugünkü şartlar altında 3 Kasım’a ulaşması istikrar ve dengeyle ulaşması zorlaşmaktadır." 

"Muhataplarımıza teklifimiz şudur:  26 Ağustos 2018 günü yani Malazgirt zaferiyle Büyük Taaruzumuzun yıldönümünde yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili genel seçimlerinde Türkiye düşmanlarına gereken dersin verilmesi en mantıklı en makul yoldur. İrade, istiklal milletindir. "

İyi Parti’den Bahçeli’ye: Hezimetin daha erken olmasını sağlayacaktır
ERDOĞAN, BAHÇELİ’YLE GÖRÜŞECEK
Edindiğimiz bilgiye göre AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, grup toplantısına giderken tek cümleyle yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle görüşeğini açıkladı.

’İTTİFAK MİLLİ BİR DURUŞUN TEZAHÜRÜDÜR’
"16 Nisan 2017 tarihinde yapılan tarihi halk oylamasıyla aziz milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine tamam demiştir. Demokrasinin gereği olarak her partinin saygı göstermesi haktır. Dün cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kabulünü geride bıraktık. Yasama yürütme yargı organlarının kendi içinde daha güçlü yapıya kavunması sistemin taşıyıcı kolonlarıdır. Geride bıraktığımız yılda cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ittifak yapılmasının zemini hazırlanmıştır. İttifakla ilgili yasal düzenleme milli duruşun bir tezahürüdür. Bu duruşu tanımama çabalarına şahit olduğumuz bir gerçektir."

"Biz 2023’ün güçlü Türkiye’sine ulaşmak için hedef birlikteliği yapıyoruz. Biz 7 Ağustos Yenikapı ruhuna sadığız."

CHP’YE OHAL ELEŞTİRİSİ
"CHP’nin 81 ilde düzenlediği eylem ruhen hastalıktır. Yürüdüler olmadı, şimdi oturmaya başladılar. Oturdukları zaman kalkmayı bilmezler. CHP ister amuda kalksın ister cambazlık yapsın sonuçsuzdur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden dönüş yoktur. CHP’nin küçük aklı iç ve dış tehditler ortadan kalkana kadar OHAL’e engel olamayacaktır. Cumhurun kararı açık ve nettir o da güçlü ve tam bağımsız Türkiye’dir. CHP eğer şikayetini dinleyen bulursa gitsin Cibali Karakolu’na anlatsın."

ELEŞTİRİLERİMİZİ MUHATAPLARIMIZIN YÜZÜNE SÖYLERİZ
"Yeri gelirse saklı tuttuğumuz eleştirilerimizi muhataplarımızın yüzüne söyleriz. CHP gibi olamayız, çürük ipten tutamayız. Terörün siyasi şubesine hoş görülü bakamayız. Biz biliyoruz ki katranı kaynatmakla olmaz şeker, insanın cinsi neyse döner dolaşır yine ona çeker. Kalbimiz Türklük için çarpar"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika