Bahçeli hedef aldı, vatandaş tek yürek olup destek verdi: #İyikiTTBvar

Bahçeli hedef aldı, vatandaş tek yürek olup destek verdi: #İyikiTTBvar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ihanet şebekesi” olarak nitelendirerek Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem başlatılması çağrısında bulundu.

Devlet Bahçeli, “TTB, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır” dedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre; Bahçeli’nin açıklamasının ardından Twitter’da “#İyikiTTBvar” etiketiyle kampanya başlatıldı ve 20 binin üzerinde tweet atıldı. Sendikalar, meslek örgütleri, siyasetçilere ait çok sayıda hesaptan destek mesajları paylaşıldı. TTB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “#İyikiTTBvar Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki-etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var… Biz hekimiz, #Biz Türk Tabipler Birliği’yiz. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır İYİ HEKİMLİK yaptık, yapıyoruz ve yapacağız” ifadelerine yer verildi.

BAHÇELİ: TTB DERHAL VE GECİKMEKSİZİN KAPATILMALI

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), “TTB’ye saldırı halk sağlığına saldırıdır! Başta düşünce ve ifade özgürlüğü olmak üzere, temel hak ve özgürlüklere yönelik saldırılara karşı emek, demokrasi ve halk sağlığı için mücadele veren Türk Tabipleri Birlirliği’nin yanındayız!!!”, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de (TMMOB), “Halkın sağlığı için canını dişine takan #iyikiTTBvar İyi hekimlik ve yüreğimizdeki insan sevgisi kazanacak!” mesajıyla TTB’ye destek verdi.

KILIÇDAROĞLU: SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VE TTB'YE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

Yazar Ahmet Ümit, “Pandemi döneminin gerçek kahramanı doktorlardır. #iyikiTTBvar” paylaşımını yaparken Prof. Dr. Kayıhan Pala, “Türk Tabipleri Birliği iyi hekimlik ve sağlık hakkı için uğraş veriyor” dedi.