Bahçeli hedef gösterdi, TTB'nin 72. Büyük Kongresi için anlaştığı CerModern sözleşmeyi feshetti

Türk Tabipleri Birliği (TTB)'nin 72. Büyük Kongresini gerçekleştirmek için anlaştığı CerModern, sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef gösterdiği Türk Tabipleri Birliği'nin, 72. Büyük Kongresi için anlaştığı CerModern sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB)'nin 72. Büyük Kongresini gerçekleştirmek için anlaştığı CerModern, sözleşmeyi tek taraflı feshetti. Fesih işleminin Bahçeli'nin TTB'yi hedef göstermesinin ardından gelmesi dikkat çekti. TTB, fesih sonrası 26 Eylül tarihinde yapacağı kongreyi Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde yapma kararı aldı. 

BAHÇELİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıkalmasında TBB'nin kapatılamsı için çağrıda bulunarak, "Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Türk Tabipleri Birliği yeni tip Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı. Öten yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TTB'yi destek için yaptığı ziyaret MHP tarafından tepkiyle karşılandı. MHP Genel Sektereri İsmet Büyükataman, Kılıçdaroğlu'nun TTB ziyaretinde taktığı syah kurdele için ‘utanç nişanesi’ benzetmesi yaparak şu ifadeleri kullandı: “Bu kapsamda bugün Türk Tabipleri Birliğini ziyarete giden Kılıçdaroğlu’nun yakasına takılan siyah kurdele, kendisini hangi kirli güçlere teslim ettiğinin utanç nişanesi olarak hafızalarda yer edecektir. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretlerine Kandil’le devam edip etmeyeceği, bu görüşmenin Kandil’in siyasi temsilcileriyle seçimden önce yaptığı gibi gizli mi olacağı da ayrıca merak konusudur”  

Politika