Bahçeli, Numan Kurtulmuş'u hedef almıştı: Sürpriz görüşme

Bahçeli, Numan Kurtulmuş'u hedef almıştı: Sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.05'te MHP lideri Bahçeli'yi ziyaret etti. Erdoğan'ın ziyaretinin Bahçeli'nin Kurtulmuş'a eleştirileri sonrası yapılacak olması ise dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 14.05'te Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Bahçeli, Erdoğan'ı konutunun kapısında karşıladı. Erdoğan ve Bahçeli, daha sonra basın mensuplarına poz verdi. Konuta geçen Erdoğan ve Bahçeli'nin görüşmesi, saat 14.05'te başladı.

Bahçeli dün isim vermeden Numan Kurtulmuş'a yüklenmişti.

Numan Kurtulmuş'un İBB'ye yönelik teftiş açıklamasına tepki gösteren Bahçeli şunları söylemişti:

 "TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?" diye konuşmuştu. Bahçeli, "Partimizin simgelerini kullanıp çeteleşmeye, bu suretle sokak eylemlerine heves edenlerin enselerinde kesinlikle nefesimiz olacak" 

 

Erdoğan'ın ziyaretinin Bahçeli'nin Kurtulmuş'a eleştirileri sonrası yapılacak olması ise dikkat çekti.

Görüşme, Erdoğan'ın her gün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayımlanan günlük programında yer almamıştı.

Erdoğan bugün ayrıca 48 milletvekiliyle AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Erdoğan burada milletvekillerinin bölgelerinin sorunlarını dinledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika