Bahçeli: Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalı

Bahçeli: Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, üniversite sınavının tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üniversite sınavını tamamen kaldırma çağrısı yaptı. Bahçeli konuya ilişkin olarak, "Türk gençliğindeki cevherin süresi sınırlı bir ölçme sınavıyla ortaya çıkacağını zannetmek, makul ve mantıklı durumu sağlayamacaktır. Üniversite eğitimi sınavsız sağlanmalı, sınav tamamen kaldırılmalıdır. Üniversitelerin toplam kontenjan sayısı 1 milyonu aşmaktadır. Türkiye, sınavsız üniversiteye geçişi başarabilecek kapasiteye sahiptir" ifadelerini kullandı.

Katarlı öğrencilerin tıp fakültelerine sınavsız gireceği iddiası

Katarlı öğrencilerin sınava girmeksizin Türkiye'deki tıp fakültelerinde okuyabileceğine ilişkin iddialar sonrası çıkan tartışmalara değinen Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Bahçeli, "YKS’den bir gün öncesinde kurgulanan algı operasyonunu analiz etmeden aceleyle devreye giren CHP Genel Başkanı, gençlerimizi galeyana getirmek için fitne tezgâhını açtı" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'na yüklenmeyi sürdüren Bahçeli, "Kılıçdaroğlu'na açık bir teklif sunuyorum, kendisini her tutsak almışsa, kimler zincire vurmuşsa korkmasın bize itiraf etsin. Bunu yapamıyorsa telgraf çeksin, ya da bir ulak göndersin. Yardımsa yardım edelim, imdat diyorsa elinden tutalım" diye konuştu.

Ayrıntılar birazdan...

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim