Bahçeli’den ‘kısıtlama’ açıklaması

Bahçeli’den ‘kısıtlama’ açıklaması

Bahçeli, "Ramazan ayı boyunca kısıtlayıcı tedbirlerle bayramı tıpkı eski günlerdeki gibi kucaklayabiliriz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.

Koronavirüs yasaklarıyla ilgili dikkat çeken çıkış

Bahçeli’nin konuşmasında en göze çarpan açıklama koronavirüs yasaklarıyla ilgili olan kısmıydı. Bahçeli, ramazan ayı boyunca kısıtlayıcı tedbirlerin uygulanması hâlinde bayramın eski günlerdeki gibi kutlanabileceğini söyledi.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

İlkel dürtüler, ilkesiz yönetimler ne yazık ki beşeriyetin susadığı huzur ufkunu perdelemektedirler. Covid-19 salgını hayatını temel akışını kaygı verecek şekilde bozmuştur. Ramazan ayında sağduyu ve sükunet içinde orucumuzu tutarken, insanlığın hal ve gidişatını mutlaka gözden geçirmemiz zaruridir. Bayramı aslına uygun olarak karşılayabiliriz, vuslat için sabretmeliyiz. Ramazan ayı boyunca kısıtlayıcı tedbirlerle bayramı tıpkı eski günlerdeki gibi kucaklayabiliriz. Bugünkü dar boğazdan çıkabiliriz. Kurtulabilmek için seferberlik içinde hareket etmeliyiz. Covid-19’la mücadelenin başarıyla bitmesi için kurallara uymalıyız. Ramazanımız mübarek olsun, Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

HDP açıklaması

HDP’yle ilgili de açıklama yapan Bahçeli, “HDP’yle ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır. HDP’ye müsamaha ve merhamet, analara hakaret babalara hıyanettir” diye konuştu.

Politika