Bahçeli'den Sinan Oğan'a saldırı yorumu

Bahçeli'den Sinan Oğan'a saldırı yorumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Almanya neden ürpermiş, neden rahatsız olmuştur? Yoksa Almanya 'Hayır' cephesinde yerini almıştır da bizim mi, haberimiz yok. Berlin iradesini Kandil'e devretmiş.???MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Almanya neden ürpermiş, neden rahatsız olmuştur? Yoksa Almanya 'Hayır' cephesinde yerini almıştır da bizim mi, haberimiz yok. Berlin iradesini Kandil'e devretmiş.???

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

"Komşu coğrafyalar devrilmekte, tüm menfi hesaplar arasında Türkiye'nin köşeye kıstırılması istenmektedir. Oyun vahşidir, senaryo acımasızdır. Gelişmeler bize bunları göstermektedir" diyen Bahçeli, "Türkiye direndiği için saldırıların yön ve yöntemi değişmektedir. Fakat hevesler boştur. Türk milleti kenetlenmiş bir halde her şeyi bozguna uğratmaya muktedirdir. Tarihte bugünkünden daha zor günler yaşadık. Türkiye küresel dengesidir. Türkiye kaynarsa Berlin yanacaktır, Türkiye kaybederse Londra kaosa yatacaktır" ifadelerini kullandı.

'ALMANYA'NIN YOLU YOL DEĞİL'
Grup toplantısının tamamını Almanya'yı eleştirmek adı altında Erdoğan'a destek vermeye ayıran Bahçeli, "Almanya'nın yolu yol değildir. Acilen dönmelidir. Bu söz, Türkiye'ye şaşı bakan diğer ülkeler için de geçerlidir" dedi. "Tüm dünya aklında tutsun, Türk milleti birdir. Türkiye düşmanca tutum ve davranışlara karşı tek yürek, tek sestir" diyen Bahçeli, "Türk devleti, Türk hükümeti yalnız değildir. 80 milyon Türk vatandaşı, yabancı ülkelerde iftiharımız olan kardeşlerimizle birlikte Türkiye'nin hakkını, hukukunu savunacak azimdedir. Almanya Başbakanı yanlıştan dönüş yaparak, gerilimi artıracak eylem ve davranışlardan kaçınmalıdır. Yolu bulunamayacaksa Almanya kendi bilecek, kendi düşen ağlamayacaktır. Yeri gelirse kendi yolumuzu kendimiz çizer, kendi söküğümüzü kendimiz dikeriz" şeklinde konuştu.

'ÜLKÜCÜ YARIM BIRAKMAZ'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sinan Oğan'a saldırıyla ilgili sorulan soruya "Bunun neresini değerlendireyim. Bir kişi kürsüyü yıkıyor. Kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü hiçbir şeyi yarım bırakmaz" diye yanıt verdi.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem