Bahçeli'den yeni af açıklaması

Bahçeli'den yeni af açıklaması

Erdoğan bu sabah 'Kesinlikle gündemimizde yok' açıklaması yapmıştı.MHP lideri Devlet Bahçeli dün aralarında suç örgütü liderlerinin de bulunduğu "kader kurbanları" için af istemişti. Bahçeli'nin açıklamalarının ardından...

Erdoğan bu sabah 'Kesinlikle gündemimizde yok' açıklaması yapmıştı.

MHP lideri Devlet Bahçeli dün aralarında suç örgütü liderlerinin de bulunduğu "kader kurbanları" için af istemişti. Bahçeli'nin açıklamalarının ardından gözler ittifak ortağına dönmüştü. Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin af çağrısı için 'gündemimizde yok' açıklaması yapmıştı. 

Bugün af teklifiyle ilgili yeni bir açıklama daha yapan Bahçeli, “Allah’ın izniyle af düzenlemesinin çıkacağını ümit ediyorum. Bu konuda kararlıyız. Sözümüzün arkasındayız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah gazetecilerin sorusu üzerine af konusunun kesinlikle gündemlerinde olmadığını söylemişti. Erdoğan, "Sayın Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" diye konuşmuştu.