Bahçeli'nin paylaşımından sonra Habertürk'te kimin istifası istendi?

Bahçeli'nin paylaşımından sonra Habertürk'te kimin istifası istendi?

Medya Kulisi / ABC Gazetesi Özel

MHP'nin en son hedefindeki medya kuruluşu Habertürk TV oldu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli Twitter hesabından, #HabertürkTVizlemiyorum diye paylaşımda bulundu.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter,Bahçeli'nin Anayasa açıklamasını karalamaya çalıştığını iddia etmiş ve Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Habertürk TV sunucusu Bülent Aydemir ve Ebru Baki'yi ağır ifadelerle hedef almıştı.

 

MHP'ye yanıt bu sabah, Para Gündem programında Baki'ye konuk olan kanalın Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'den geldi.

Aydemir, "MHP Genel Başkan Yardımcısı dün bir tweet attı. Ben dün yoktum ama bu programda senin partnerinim. Biz burada seninle de tartışıyoruz haber için. Ama yeni bir şey başladı. Beğenmedikleri bir şey olduğunda siyasetçiler gazetecileri hedef gösteriyor. Ben bu ifadeleri tekrar ağzıma almak istemiyorum. MHP'nin kurumsal şahsına da hiçbir şey söylemiyorum. MHP'nin kurumsal kimliği olsa oradan yapılırdı bu açıklamalar. Bu ifadeleri aynen, ne bir eksik ne bir fazla Ulvi Bey'e iade ediyorum. Bu programda gazetecileri hedef gösteren açıklamaları kabul etmiyorum" diyerek Yönter'in açıklamasına tepki gösterdi.

Aydemir, Ebru Baki'ye de, "Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama seninle program yapan bir arkadaşın olarak şunu söyleyeyim bunu iade ediyorum" dedi.

Ebru Baki ise, "Kesinlikle sahip çıkılmaya ihtiyacım yok. İzleyiciler de buna çok güzel cevaplar verdiler. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir konu değil. O üslupla mücadele etmemiz çok zor" yanıtını verdi.

ebru-bakir-bulent-aydemir.jpg

Aydemir: Özür dilemeleri gerekli

Aydemir ise "bir cümle daha söyleyeceğim" diyerek şöyle devam etti:

"Ben Diyarbakır'da doğdum büyüdüm. Diyarbakır sokaklarını çok iyi bilirim. Mezopotamya çocuğuyum. Dünyanın dört bir tarafını da dolaştım işim gereği. Döndüm geldim bu topraklarda işimi yapıyorum. Bu toprakların her karışına aşık bir adamım. Delikanlılıksa, işte bak ekrandan söylüyorum. Gidip tweet atıp hesabımdan çıkmıyorum. Bu konuda Ulvi Bey çıkıp özür dilemeli. Kendisi yaptı bunu, kendi hesabından yaptı. Eğer MHP Genel Başkanı ve MHP kurumsal kişiliği de arkasındaysa bu söylenenlerin onlar da özür dilemeli. Özür dilemeye çağırıyorum. Bunu öfkeyle söylemiyorum. Kimseye hakaret de etmiyorum. Ama bu açıklama hakaret içeriyor. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Biz işimizi yapıyoruz."

Ebru Baki de, "Programda ne olduğunu da anlamadım. Bir gülme geçiyor ama onu da anlamadım. İftira kötü bir şey. İstersen ben sana daha sonra gün içinde gelen hiç karşılaşmadığım küfür ve hakaretleri de bir toparlayayım. O zaman daha çok sinirin bozulur. Bu üslupla muhatap olmak çok zor. O yüzden bir şey söylememeyi tercih ettim. Ama sen konuyu açtın çok sağ ol. Biz bu mesleği yapıyorsak bir takım şeylere de alışmamamız lazım. Kadına şiddet diyoruz, insana şiddet diyoruz, üslup diyoruz tarz diyoruz bu da şiddetin bir başka türü" yanıtını verdi.  

Bahçeli'nin paylaşımı

Habertürk TV, dün tepkiler sonrası Bahçeli'nin açıklamasını bir kez daha vermişti. Ancak bu yetmedi. Devlet Bahçeli, Twitter hesabınran #HabertürkTVizlemiyorum diye paylaşımda bulundu.

Bülent Aydemir'in istifası istendi

ABC Gazetesi'ne ulaşan kulis bilgilere göre, Bahçeli'nin paylaşımından sonra Habertürk TV yöneticisi Kenan Tekdağ, Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in istifasını istedi.Aydemir İşten çıkarıldıktan sonra da olaylar durulmadı. Akşam saatlerinde de HT Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz'un istifa haberi geldi. Kürşad Oğuz'un tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa ettiği öğrenildi.

Habertürk açıklama yapacak

Habertürk yönetiminden Kürşad Oğuz ile ilgili kararın da içinde yer aldığı bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

 

 


Aydemir'in iftardan sonra istifa kararını açıklaması bekleniyor.

Medya