Bakan Kasapoğlu, ISSF 34'üncü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı

Bakan Kasapoğlu, ISSF 34'üncü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin ev sahipliğinde 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde meydana gelen Konya 2021 5.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin ev sahipliğinde 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde meydana gelen Konya 2021 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın Organizasyon Komitesi Başkanı sıfatıyla İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu (ISSF) Yönetim Kurulu üyesi olarak Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen ISSF 34'üncü Yönetim Kurulu ve Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı.

Bakan Kasapoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin Milli Olimpiyat Komiteleri temsilcilerinin bulunmuş olduğu genel kurulda, Konya 2021 oyunlarının netice raporuna ilişkin bir konuşma yapmış oldu. Konuşmasında devletimizde yaşanmış olan zelzele felaketi sonrası destekte bulunan ülkelere ve vatandaşlarına teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, yaraların sarılması noktasında depremin ilk anından itibaren ülkemizin eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma ve yardım seferberliği içinde bulunduğunu ifade etti.

"5'İNCİ  İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI'NIN EN ÖNEMLİ KAZANANI İSLAMİ DÜNYANIN BİRLİĞİ"Türkiye'nin ISSF ile ortaklık içinde Konya 2021 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'na en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için en üst düzeyde çaba gösterdiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, organizasyonun 4 kıtadan 6 binin üstünde misafirin katılımına sahne bulunduğunu söylemiş oldu. Bakan Kasapoğlu, Oyunlara 54 ülkeden katılan 4 bine yakın sporcunun 24 spor branşında verdiği savaşım sonrası 347 madalya seremonisinin düzenlendiğini kaydetti. Oyunlardaki doping kontrolleri, gönüllülerin görevi, Oyunların somut sportif mirası, internasyonal kamuoyunda tanıtımı mevzularına da değinen Bakan Kasapoğlu, kaybedeni olmayan organizasyonun en mühim kazananının İslam Dünyasının birlikteliği bulunduğunu ifade etti.KONYA 2021OYUNLARININ SONUÇ RAPORU DEĞERLENDİRİLDİTürkiye'de yaşanmış olan depremler kapsamında ISSF'nin ülkemize desteklerini ileten bir video ile süregelen muhteşem genel kurul toplantısı, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı olan ISSF Başkanı Prens Abdulaziz Bin Turki Al-Faisal Al Saud'un başkanlığında gerçekleştirildi. Ayrıca ISSF toplantıları marşında Bakan Kasapoğlu ile Suudi mevkidaşı içinde bir de ikili görüşme gerçekleştirildi.

ISSF toplantılarının gündeminde; Konya 2021 Oyunlarının Sonuç Raporunun sunulmasının yanı sıra 7 Ağustos 2022 tarihinde Konya'da düzenlenen ISSF 11'inci Genel Kurulu Toplantısı Tutanağı, 2025 6'ıncı İslami Dayanışma Oyunları, ISSF 12'inci Genel Kurulu'nun zamanı ve yeri benzer biçimde bir oldukça mevzu üstünde görüş alışverişinde bulunulmuş oldu. Toplantılarda, Konya 2021 Oyunları Genel Koordinatörlüğünün hazırladığı Oyunların Sonuç Raporu ve Oyunların Müsabaka Sonuçları Elkitabı'nın dağıtımının yanı sıra Bakan Kasapoğlu'nun hitabı sonrası 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'na ilişkin Bakanlığımızın hazırladığı video vizyonu yapılmış oldu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.