Bakan Kılıç 'hayırlı' dedi, sonra düzeltti; Hayırlı olmasın...

Bakan Kılıç 'hayırlı' dedi, sonra düzeltti; Hayırlı olmasın...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katıldığı açılışta 'Hayırlı olsun' dedi.  Bakan Kılıç gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. Bakan Kılıç, arkasındaki bir kişinin "Hayırlı olmasın sayın...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katıldığı açılışta 'Hayırlı olsun' dedi.  Bakan Kılıç gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. 

Bakan Kılıç, arkasındaki bir kişinin "Hayırlı olmasın sayın bakanım" demesi üzerine, "Yok o anlamda değil. Bereketli olması, iyi olması, ülkemizin daha çok gelişmesi için, o anlamda hayırlı olsun diyoruz" dedi.

Bakan Kılıç, "Türkiye'nin dört bir yanında inşa edilen mahalle tipi spor kompleksi olarak adlandırılan ve içerisinde futbol, basketbol ile voleybol sahasının bir arada olduğu bin 300'ü aşkın tesisi inşa ettik. Gençlerimizin ve sporcularımızın ayağına tesisleri getireceğiz. Biz Ak Parti iktidarları olarak her zaman vatandaşımızın da kentlerimizin de ve sporcularımızın da çıkarları konusunda yatırımları yapmak konusunda hiçbir zaman geri durmadık."

"Hayırlı olmasın sayın bakanım" demesi üzerine o kişiye dönerek, "Yok o anlamda değil. Bereketli olması, iyi olması, ülkemizin daha çok gelişmesi için o anlamda hayırlı olsun diyoruz. Yoksa tabii ki olumsuz anlamda değil. Ben birlik ve beraberlikle başarıya ulaşacağımızı, milletimizin de bizi bu noktada desteklediğini biliyorum. 16 Nisan akşamı ülkemizin geleceğine açılan yolda hep beraber buluşmak üzere" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika