Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar peş peşe geldi!

Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar peş peşe geldi!

Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar ... Koronavirüs vakalarının hızlı yükselişi doktor istifalarını peş peşe getirdi.

Koronavirüs vakalarının hızlı yükselişi doktor istifalarını peş peşe getirdi.

  Türkiye'de normalleşmenin ardından koronavirüs vakaları yeniden binli rakamların üzerine çıktı, ikinci dalga endişesi başladı. Durum böyle olunca virüsle mücadelenin kahramanları olarak gösterilen, hem fiziksel hem de psikolojik olarak ağır bir yük altında olan doktorlar, istifa etmeye başladı.   Batman'da 4 doktorun ardından istifa sesleri bu kez de Düzce'de duyuldu. 3 enfeksiyon hastalıkları uzmanı bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi istifa ve emeklilik dilekçeleriyle sarsıldı.

BATMAN'DA 4 DOKTOR İSTİFA ETTİ

Normalleşme süreci sonrasında tedbirlerin gevşetilmesiyle beraber vaka sayılarının arttığı Batman’da sağlık çalışanlarının istifalarını değerlendiren Batman Tabip Odası Başkanı Selahattin Oğuz, yaşanan istifaların süreci sekteye uğratağını, idarecileri bu istifaları dikkate alması gerektiğine değindi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN FİZİK VE PSİKOLOJİK OLARAK YIPRATICI BİR SÜREÇ OLDU”

Sağlık çalışanların ağır iş yükü altında fiziki ve psikolojik olarak yıpratıldığını belirten Batman Tabip Odası Başkanı Selahattin Oğuz, ”1 Haziran sonrası adına normalleşme denilen bizim ise “yeniden açılma” süreci olarak tanımladığımız sürecin hızlı bir şekilde yapıldığını verilerle değil bilimsel veriler ışığında kademeli olarak bu adımların atılması gerektiğini hem merkezi düzeyde hem de yerel düzeyde ısrarla vurguluyorduk. Ama maalesef ekonomik, politik ve farklı kaygılardan dolayı süreç hızlandırıldı. Evet, Batman'da 1 Haziran'da salgın vakaları azalmıştı hatta yerel idarecilerinde paylaştığı günlük tespit edilen vaka sayısı 10'un altına düşmüştü. Ama bayram tatili sonrası ve 1 Haziran sonrası ve bizim ısrarla eleştirdiğimiz ve doğru bulmadığımız normalleşme süreciyle beraber vaka sayıları hızla arttı. Sağlık çalışanlarımızın zaten fedakârca bu sürecin sorumluluğunu alıyorlardı. Ağır bir iş yükü altındaydılar hem fiziki hem de psikolojik olarak sağlık çalışanlarımız için yıpratıcı bir süreçti. Biz TTB olarak ısrarla sağlık çalışanlarının sağlığının korunmasıyla toplum sağlığının korunacağını, bu anlamda sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının pandemiye uygun düzenlenmesini, kişisel koruyucu ekipmanlarının nitelikli bir şekilde eksiksiz tamamlanması gerektiğini söylüyorduk” diye konuştu.

“AĞIR İŞ YÜKÜNÜN YARATTIĞI BASKIDAN DOLAYI MESLEKTAŞLARIMIZ İSTİFA EDİYOR”

Sağlık çalışanlarının üzerinde ağır bir iş yükü olduğunu vurgulayan Oğuz, ”Ama maalesef süreç iyi yönetilemediği için vakalar arttı ve meslektaşlarımızın ağır olan ve uzun bir mücadele verdikleri bu süreçten olumsuz etkilendiler. Zaten az sayıda hekim ve sağlık çalışanıyla yürütülen bir süreçte her hekim ve sağlık çalışanının bu sürece sunacağı katkısı çok değerli. Meslektaşlarımız bu çalışma koşullarından kaynaklı rahatsızlıkları vardı ve bir süredir ilgili idarecilere bu durumu bildiriyorlardı. Ama sürecin genel olarak iyi yönetilmemesinden ve ağır iş yükünün kendileri üzerinde yarattığı baskıdan dolayı meslektaşlarımız maalesef istifa ediyor. Yetkililer bu istifaları ciddiye almalılar. Yaşanan bu istifalar süreci sekteye uğratacak, bu anlamda biz başta siyasal iktidara, bu süreci yönetenlere ve yerel idarecilere toplum sağlığını öncelemelerini ve sağlık çalışanlarının sağlığını hiçbir şekilde pandemi sürecine uygun düzenlemeleri gerektiğini ve süreci yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini ısrarla tekrar vurguluyoruz” ifadelerinde bulundu.

MANİSA'DA 7 DOKTOR 3 ENFEKSİYON UZMANI İSTİFA ETTİ

Sosyal medyada yapılan bir açıklamada Manisa'da da 7 göğüs uzmanının istifa ettiği, 3 enfeksiyon uzmanının emekliliğini istediği iddia edildi.

"Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar peş peşe geldi!" haberi, 08 Ağustos 2020 tarihinde yazılmıştır. 08 Ağustos 2020 tarihinde de güncellenmiştir. Sağlık kategorisi altında bulunan Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar peş peşe geldi! haberi 2020 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Bakan Koca bu iddiaya ne diyecek? İstifalar peş peşe geldi! 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Sağlık konusunda 24 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 03:49 Uzmanlar uyardı: Akdeniz diyeti öldürüyor mu?
 2. 03:47 70'li yıllarda bir bilim kurgu yazarı Ballard, ChatGPT’nin gelişini nasıl tahmin etti?
 3. 03:45 Araştırma: Hamam böcekleri nasıl tüm dünyaya yayıldı?
 4. 03:44 Uzmanlar açıkladı: Kıskançlıkla nasıl baş edilir?
 5. 03:42 Dünyadaki bütün saatler nasıl aynı anda çalışıyor?
 6. 03:41 Uzmanlar kripto varlık yasasını değerlendirdi
 7. 03:40 e-Devlet üzerinden kaza tespit tutanağı nasıl oluşturulur?
 8. 03:38 Hamilelikteki stres erkek çocukta IQ düşüklüğüne neden olabilir
 9. 03:36 Dünya bayraklarında neden mor renk yer almıyor?
 10. 03:33 Kıtır kıtır turşu yapmanızı sağlayacak lezzet sırrı!
 11. 03:30 Klozete 1 çorba kaşığı dökmek bakın ne işe yarıyormuş
 12. 03:29 Gebelik zehirlenmesinde önleyici yöntemler hayat kurtarabilir
 13. 03:27 Acısız ve ağrısız bir şekilde nasırı kökünden sökecek yöntem!
 14. 03:25 Yüzdeki istenmeyen tüyleri yok etmek için 9 bitkisel yöntem!
 15. 03:24 Muzun 1 ay süresince sağlam kalmasını sağlayan o tüyo!
 16. 03:22 Salgında düşüşe geçen beyazperde seyircisi sayısı artıyor
 17. 03:20 İskorpitin fiyatı cep yakıyor: Yanına yaklaşmak mümkün değil!
 18. 03:18 Mevduat faizinde gerileme: Düşüş 4,5 puanı gördü
 19. 03:17 Dev AVM iflasın eşiğinde!
 20. 03:14 Su içsem yarıyor diyenler meğer doğru söylüyormuş
Sağlık Haberleri