Bakan Soylu'nun canlı yayındaki sözlerine kadınlarda görüntülü yanıt

Bakan Soylu'nun canlı yayındaki 'kadına yönelik şiddet konusunda alarm halindeyiz' sözlerine canlı yayın bitmeden geldi.

Bakan Soylu'nun canlı yayındaki 'kadına yönelik şiddet konusunda alarm halindeyiz' sözlerine kadınlardan yanıt gecikmedi. Soylu'nun Emniyet'i ve Bakanlığı övdüğü sözler havada kaldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet ve Aile bakanlıklarıyla birlikte kadına yönelik şiddete karşı sürekli alarm halinde olduklarını söyledi. Radyo Başakşehir’de 'Murat Çiçek ile Gündem' programına konuk olan Bakan Soylu, Çiçek’in, Muğla’da 27 yaşındaki Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili sorusu üzerine üzüntülerini bildirirken, kadına yönelik şiddetle ilgili alınan tedbirleri anlattı.

"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

İçişleri Bakanı Soylu, “İnsan olan herkesin tasvip etmeyeceği bir durumla karşı karşıyayız. İnsanın bu hunharca cinayeti işlemesi için insanlık ötesi bir mahlukat olması gerekiyor. Ülkemiz kadına yönelik şiddetle ilgili alınan tedbirler ve kanunlar konusunda dünyanın ötesinde. Gerek Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, gerek Adalet Bakanlığımızla birlikte kadına yönelik şiddeti engellemek için aralıksız çalışıyoruz. Bu konuda üç bakanlığımız sürekli alarm halindeyiz. Yılbaşından bu yana şiddet görerek hayatını kaybeden kadın sayısı, geçen yıla oranla yüzde 27 azaldı ama bizim için bir kadının bile ölmesi kabul edilemez. Mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Türkiye genelinde çok sayıda aile içi şiddete karşı bürolar kurulduğunu ifade eden Bakan Soylu, emniyet personelinin neredeyse yarısına kadına yönelik şiddetle mücadeleyi içeren eğitim verdiklerini ifade etti. Emniyet ve jandarma personelinin temel felsefesinin önleyicilik olduğunu söyleyen Soylu, bu felsefenin teşkilatlanmayla hayata geçirildiğini dile getirdi.

KADINLARDAN GÖRÜNTÜLÜ YANIT

Soylu'nun bu sözlerine sosyal medyadan onlarca tepki yağdı. Twitter hesaplarından, Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesinin ardından sokağa çıkan kadınların polis tarafından darp edilerek gözaltına alınma görüntüleri paylaşıldı. "Soylu'nun alarm dediği şu" eleştirileri yapıldı.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.