Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette göreyim seni şimdi özerklik

Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette göreyim seni şimdi özerklik

Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette görey... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu'da katıldığı Halk Oylaması Bölge Güvenlik Toplantısı'nın ardından AKP'yi ziyaret etti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şarkısı eşliğinde toplantı salonuna giren Bakan Soylu, partililerle...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu'da katıldığı Halk Oylaması Bölge Güvenlik Toplantısı'nın ardından AKP'yi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şarkısı eşliğinde toplantı salonuna giren Bakan Soylu, partililerle birlikte türküye eşlik etti. Daha sonra partililere seslenen, mevcut sistemi eleştiren ve değişmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Süleyman Soylu, 'Bu sistem bilmenizi istiyorum ki, milleti sürekli mahkum etmeye çalışan, kafasında 'ülkeyi biz yönetiriz', 60'da kurdukları sistemle kah yargıyla, kah Anayasa mahkemesiyle, kah elindeki bir takım güçlerle, bazen silahla, bazen terörizimle, anarşizimle, bazen medya patronlarıyla bizi istediği noktaya getirmeye çalışan içeriden ve dışarıdan, 'biz sizi yönettirmeyeceğiz' diyen bir anlayışın sahipleri tarafından kurgulandı. Bu millet bu sistemin bedelini ödedi. Ne zaman ki, Recep Tayyip Erdoğan denilen, bu milletle hareket eden bir anlayış çıktı, bilmenizi istiyorum ki o'nu da devirmeye, kumpas kurmaya çalıştılar ama millet bırakmadı' dedi.

HADİ ETTE GÖREYİM SENİ ŞİMDİ ÖZERKLİK
7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini örnek göstererek ortaya çıkan sonuçları da değerlendiren Bakan Süleyman Soylu, isim vermeden gönderme yaparak, 'Hep beraber 7 Haziran'ı hatırlayalım. O terör örgütünün uzantılarının, siyasi uzantılarının o afralarını, şımarıklıklarını, 'Özerklik ilan edeceğiz' hadi ette göreyim seni şimdi özerklik. Hadi ette görelim. 7 Haziran'la 1 Kasım arası neredeyse hepimiz düşündük; 'Yarın ne olacak' Acaba bunlar bizim ülkemizi ne hale getirecekler' Bölecekler mi' Parçalayacaklar mı' Hangi tezgahın içerisine bizi düşürecekler' Yaptıkları, uluslar arası toplantılarda meydana getirdikleri sözler, anlattıkları ne olacak. Bu millet 7 Haziran'da bu ülkenin hangi zillete düşürülebileceğini gördü ve değerlendirmesini yine ortak aklıyla meydana getirdi. 'Size fırsat sağlamayacağız, size bu ülkeyi böldürmeyeceğiz' dedi. Bizi, ülkemizi mahkum etmek istediler. Bütün bunların tamamını bu millet gördü. Şimdi bambaşka bir sürece doğru gidiyoruz, hemde farklı bir anlayışla beraber' şeklinde konuştu.

BU SİSTEM TÜRKİYE'Yİ TAŞIYAMIYOR
Türkiye'nin büyümesi için gece gündüz çalıştıklarını ancak mevcut sistemin Türkiye'yi taşıyamadığını da ifade eden Bakan Soylu şunları söyledi:
'Efendim parlamento devreden çıkıyormuş. Nasıl çıkıyormuş, ben sizin kardeşinizim. Yaklaşık 1.5 yıla yakın Çalışma Bakanlığı, 5 - 5.5 aydır da İçişleri Bakanlığı görevini yerine getiriyorum. 15 gündür parlamentoya gidemiyorum. Açık ve gidemiyorum, yetiştiremiyorum. Dün gece Gaziantep'ten döndük sabaha kadar çalıştık. Sabah Erzurum'a gittik, Erzurum'dan buraya geldik. Gaziantep'e gittiğimiz gece sabah 5'e kadar çalıştık, 7'de uçağa bindik ve Gaziantep'e gittik. Türkiye eski Türkiye değil. 3 bin dolarlık bir Türkiye değil. Türkiye 10 bin dolarlık bir Türkiye. Türkiye'nin ekonomisi büyüdükçe, işleri büyüdükçe, bilmenizi istiyorum ki burada çok daha hem hızlı, hem etkin, hemde doğru karar alabilme yeteneğine sahip olan bir anlayışa ihtiyaç var. Bir taraftan bakanlığı, bir taraftan milletvekilliği, ben söylüyorum beceremiyorum, yetiştiremiyorum. Bunu çok net bir şekilde söylüyorum. Önümüzde neredeyse, bugün kendi şahsım olarak söylüyorum; bir tane mesele var ve hepsini takip edip çözmemiz lazım. Milletin lehine çözmemiz lazım, ama artık bu sistem Türkiye'yi taşıyamıyor. Bir taraftan darbe üreten bir sistem, bir taraftan bürokrasinin içerisine bizi mahkum eden sistem. Bir taraftan da yasamayı, yürütmeyi her şeyi bir birine karışmış, her şeyi, herkesi bir birinden sorun haline getirmiş bir sistemin adıdır.'

"AK PARTİ SİYASETİ KUTUPLAŞTIRMADI"
AKP'nin siyaseti kutuplaştırmadığını, 2002 seçimlerinden beri oy oranını arttırdığını, fakat CHP'nin bir ileri, bir geri gittiğini de eleştiren Bakan Süleyman Soylu şöyle devam etti:
'AK Parti 2002'de yarışa kaçla başladı yüzde 34. Peki bugün kaç yüzde 50'nin üzerinde. Şuandaki anketler AK Parti'de yüzde 50'nin üzerinde. Peki AK Parti yüzde 34'ten 50'ye gelirken havadan mı bu insanları aldıda kendi yanına koydu. Yok, köprü yaptı, köprüden herkes geçti. Engellileri kucakladı onun partisine bakmadı. Hastane yaptı, şehir hastaneleri yaptı, herkes 'Allahımıza çok şükürler olsun onurlu bir şekilde buradan istifade ediyoruz' dediler. Türkiye'de siyasetin dışında kalmış olan insanlar vardı, aynen bizim gibi. 'Gelin bu çatının altında hizmet edin' dedi. Yani kollarını böyle açtı, böyle tutmadı. Siyaseti kutuplaştırmadı, tam tersi siyasette kendi alanı dışındaki herkesle bir uzlaşma sağlamaya çalıştı. Peki CHP ne yaptı'25-24, 25-24. Biri 34'ten 50'ye çıkıyor, birisi bir adım ileri, bir adım geri. Daha iki, üç adım ileri atamadı. Hiçbir şekilde atamadı, çünkü ihtiyacı yok. Çünkü ağ babaları tepside onlara iktidar sundular. Sizin oya ihtiyacınız yok, sizin millete, köylüye, esnafa, şalvarlılara, kasketlilere ihtiyacınız yok, biz size iktidarı veririz' dediler. O eski Türkiye'deydi, yeni Türkiye'de millet var, millet var, millet var.'

BU ARAZİDE AY YILDIZLI BAYRAK DALGALANACAKTIR
Türkiye'nin önünde bir fırsat olduğunu ve hedeflerine doğru gitmesi gerektiğini de ifade eden Bakan Soylu, 'Aşağıdaki coğrafyamızda yangın var. Avrupa ne ortak bir Anayasa yapabildi, ne ortak para birimine girebildi, nede büyüme hızını devam ettirebildi. Şuanda kaos içerisindeler. Amerika bir şekilde 'şuanda ne yapacağım' endişesi taşıyor. Şimdi fırsatıdır, 14 yıl birinci sıçramayı yaptık. Şimdi herkes kendi işiyle meşgul olurken biz hedeflerimize doğru gitmeliyiz. Enflasyon, işsizlik, faiz yüzde 5'in altına ancak böyle bir iradeyle girer. Biz dünyanın en pahalı arazisinde oturmak istiyoruz, oturuyoruz. Gezi olaylarını çıkarmalarının sebebi bu araziyi ucuzlaştırmaktır ve ele geçirmektir. 17-25 Aralık'ın sebebi, bu araziyi ucuzlaştırmaktır ve ele geçirmektir. Bu araziyi onlara vermeyeceğiz, bu arazide ay yıldızlı bayrak dalgalanacaktır' dedi.

"Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette göreyim seni şimdi özerklik" haberi, 24 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır. 24 Şubat 2017 tarihinde de güncellenmiştir. Politika kategorisi altında bulunan Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette göreyim seni şimdi özerklik haberi 2017 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Bakan'ın Türkçeyle imtihanı: Hadi ette göreyim seni şimdi özerklik 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Politika konusunda 29 Şubat 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

Hubbard Editör

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 01:19 Bu dört gıda buzdolabında muhafaza edildiğinde toksik hale gelebilir
 2. 01:03 Seramik tavaların bakımı nasıl yapılmalı?
 3. 01:02 Asteroide çarpan NASA aracı, asteroidin şeklini değiştirdi!
 4. 00:48 Emlak dolandırıcılığı davası: Trump, 100 milyon dolar ödemeye hazır!
 5. 00:45 Ağızda çıkan yaralar için kesin çözüm limon ve tuz karışımı!
 6. 00:44 Canlı yayında altyazı tartışması! CHP’li Ali Haydar Fırat stüdyoyu terk etti!
 7. 00:40 Ünlü oyuncu Charles Dierkop, geçtiğimiz pazar günü vefat etti
 8. 00:36 Ünlü müzisyen Derya Uluğ'un tacizci kabusu!
 9. 00:26 Adnan Oktar'ın kaldığı cezaevi değiştirildi!
 10. 00:25 Bu bitki romatizma tedavisinde harikalar yaratıyor!
 11. 00:19 The Sopranos'un yıldızı, OnlyFans'le ipotek borçlarını 5 dakikada ödemiş!
 12. 00:13 Erkek arkadaşına kızdı: Yanlışlıkla kendini bıçakladı!
 13. 00:10 Adı duyulunca dalga geçilen abdestbozan otunun binbir derde faydası çıktı!
 14. 00:09 Burası Bali değil Türkiye’nin gizli kalmış cenneti! Turistler Muğla’yı bıraktı buraya akın ediyor!
 15. 00:00 O modelde geçerli Hyundai’dan 220.000 TL indirim! Tiggo 8 Pro’dan daha ucuz!
 16. 23:58 29 Şubat Günlük Burç Yorumları: O burç para konusunda dikkatli olmalı! işte detaylar
 17. 23:48 29 Şubat Tarihinin Laneti: İnsanlık Tarihindeki Unutulmaz Olayların Birçoğu Bu Tarihte Yaşandı!
 18. 23:43 Beşiktaş 41 milyon euroluk bombayı patlatıyor! Kartal'dan tarihi transfer hamlesi
 19. 23:31 Almanya'nın Ukrayna'ya asker gönderip göndermeyeceği konusunda açıklama geldi
 20. 23:09 Trabzonspor'dan sitem büyük!
Politika Haberleri