Bakanlığın CHP’ye devretmediği tabiat parkının ortasına düğün salonu yapıldı

Bakanlığın CHP’ye devretmediği tabiat parkının ortasına düğün salonu yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın CHP'li Kırşehir Belediyesi'ne devretmediği Aşıkpaşa Tabiat Parkı'na düğün salonu yapıldı CHP'li Kırşehir Belediyesi'ne ...

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın CHP'li Kırşehir Belediyesi'ne devretmediği Aşıkpaşa Tabiat Parkı'na düğün salonu yapıldı.

31 Mart yerel seçimlerinden önce Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 10 milyon liranın üzerinde para harcanarak yapılan Aşıkpaşa Tabiat Parkı'nın devri, seçimleri CHP kazanınca Kırşehir Belediyesi'ne yapılmadı. Bir süre sonra ihaleye çıkarılan tabiat parkını bir pastane işleten firma aldı. Pastacı da parkın içindeki lokantayı düğün salonuna çevirdi.

İHALEYE TEK KİŞİ KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı, resmi sosyal medya hesabından 14 Şubat 2019’da, "Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz tarafından projelendirilen Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nı Kırşehir Belediye Başkanlığımıza emanet ediyor ve işletmecilik hakkını devrediyoruz" diye yazarak parkın belediyeye teslim edildiğini duyurdu. Bakanlık parka 10 milyon liranın üzerinde harcama yapmıştı.

Seçimleri CHP kazanınca bakanlık bu kararından vazgeçti. Ardından da tabiat parkını kiraya vermek için ihaleye çıkardı. İhaleyi yıllık 260 bin lira kira bedeli veren ve tek başına katılan Ankaralı bir pastacı aldı.

PARKIN ORTASINA DÜĞÜN SALONU YAPTILAR

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, içinde tenis kortları, basketbol sahası, oturma alanları, kır lokantası, gözetleme kulesi ve çeşitli tesislerin bulunduğu parkın işletmesini 260 bin liraya alan ve Ankara’da faaliyet gösteren Selvi Pasta Cafe Unlu Mamülleri, alan içinde değişiklikler yaptı. Parkın ortasında bulunan lokantayı düğün salonuna çevirdi. Düğün salonunun 1 Temmuz’da faaliyete geçeceği belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam