Bakanlıkta rüşvet iddiası

Bakanlıkta rüşvet iddiası

Tüm, Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesini TBMM gündemine taşıdı. CHP Milletvekili Tüm, bürokratları istifaya götüren süreçte ''ihalelerde usulsüzlük yapıldığı’ yönündeki iddialara yanıt verilmesini...

Tüm, Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesini TBMM gündemine taşıdı. CHP Milletvekili Tüm, bürokratları istifaya götüren süreçte ''ihalelerde usulsüzlük yapıldığı’ yönündeki iddialara yanıt verilmesini istedi. Mehmet Tüm, Türk Telekomünikasyon AŞ. ve Haberleşme Genel Müdürlüğü’nde 3 üst düzey bürokratın aynı anda istifa etmelerindeki ''ihalelerde usulsüzlük yapıldığı’ iddialarına cevap verilmesini talep etti.

' BAKAN AHMET ARSLAN'IN KAYINBİRADERİ VAR MIDIR ? '

İhalelerde usulsüzlük yaptıklarına dair alınan ses kayıtlarından dolayı istifa etmeye zorlandıkları hakkında çıkan ve sektörde konuşulan bilgilerin doğru olup olmadığını soran Tüm, 'Üç önemli ismin aynı anda istifa etmelerinin gerekçeleri nedir? , istifa edenle arasında yer alan Cengiz Doğan’ın Bakan Ahmet Arslan’ın kayınbiraderi var mıdır' diye sordu.

' İŞE ALIM YÖNTEMLERİ İRDELENSİN '

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında istihdam edilen personelin, işe alışın yöntemlerinin de irdelenmesini isteyen  CHP Milletvekili Mehmet Tüm, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğünde PTT AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ’den görevlendirme ve benzeri usullerle personel kiralanması ve/veya istihdam edilmesi söz konusu olmuş mudur? Söz konusu ise kaç kişi hangi görevde yer almaktadır? Bu kişilere aylık ne kadar maaş ödenmektedir? Bu kişilerin lisans diplomaları ve yaptıkları işte yeterlilikleri var mıdır? Bu kişiler hangi unvanlarda olup ne kadar maaş almaktadır? Varsa işlemin yasal dayanağı nedir?'' sorusunu yöneltti.