'Bakaracı' Egemen Bağış, kilise projesinde

'Bakaracı' Egemen Bağış, kilise projesinde

Geçtiğimiz gün, devlet erkanının katılımıyla İstanbul Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma töreni gerçekleştirilmişti.

Geçtiğimiz gün, devlet erkanının katılımıyla İstanbul Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi temel atma töreni gerçekleştirilmişti. Törende yer alan isimlerden Egemen Bağış ve 'Yeliz' olarak bilinen AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı arasında yaşananlar çok konuşuldu. Yandaş medya siteleri Büyükelçi olarak atanan Egemen Bağış için harekete geçti.

ABD'deki Reza Zarrab davasına adı karıştığı için pasifize edilen ve son günlerde AKP programlarında yeniden boy göstermeye başlayan Egemen Bağış, açılış töreninde arka sıralarda yer aldığı için basacak buton bulamadı. Son bir hamle ile butona basmak isteyen Bağış, Çamlı'nın eline uzanabildi. O an ortaya çıkan görüntü ise sosyal medyada gündem olmuştu.

Yandaş medyanın internet siteleri Büyükelçi olarak atanan Egemen Bağış için harekete geçti.

Süryanilerinin liderlerinden Kenan Gürdal, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sıfırdan temeli atılan ilk kilise olma özelliği taşıyan bu kilise projesini eski dönemin Devlet ve AB Bakanı Egemen Bağış'ın başlattığı ifade etti."

Politika