Balçova’da 8 Mart coşkusu

Balçova’da 8 Mart coşkusu

Balçova Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte kadınlar hep bir ağızdan eşit bir hayat için haykırdı.Tüm dünyada çeşitli aktivitelerle kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde...

Balçova Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte kadınlar hep bir ağızdan eşit bir hayat için haykırdı.

Tüm dünyada çeşitli aktivitelerle kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Balçovalı Kadınlarda, Belediyenin düzenlediği etkinlikte bir araya geldi. Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılan kadınlara, son on yılda öldürülen ve şiddete uğrayan kadınlar ve Balçova’da başarılı işlere imza atan kadınlar ile ilgili bir film gösterimi yapıldı. Balçova Belediye Bakanı Mehmet Ali Çalkaya’nın bir konuşma yaptığı etkinlikte kadınlar gönüllerince eğlenerek stres attı.

Balçova’da kadınların örgütlü gücü önünde kimsenin duramayacağını ifade eden Mehmet Ali Çalkaya “Bana yaptığın en önemli iş nedir diye sorsalar söyleyeceğim tek şey kadın örgütlenmesi olacaktır. Ben Balçova’da uyuyan devin şahlanmasına yani kadınların örgütlenmesine destek verdim. Balçovalı kadınlar artık ekonomide, siyasette, sosyal hayatta erkeklerle eşit haklara sahip olduklarının bilinciyle hareket ediyor. Bir kadın bir işi yapmak için kimseye muhtaç değildir. Kadın isterse her şeyi başarır. Bu desteği vermiş olmak benim için en büyük onurdur” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika