Bank Asya kredisiyle alınan yalının havası çarptı: Şimdi de 'FETÖ' övgüsü!

Bank Asya kredisiyle alınan yalının havası çarptı: Şimdi de 'FETÖ' övgüsü!

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de Boşnaklar için ırkçı ve belden aşağı, “Kusturmalı Boşnak saksosu'' ifadesini kullandıktan sonra kanaldan kovuldu. Kütahyalı’nın bu sözlerine tepkiler devam ediyor. Ancak Rasim Ozan Kütahyalı,...

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de Boşnaklar için ırkçı ve belden aşağı, “Kusturmalı Boşnak saksosu'' ifadesini kullandıktan sonra kanaldan kovuldu. Kütahyalı’nın bu sözlerine tepkiler devam ediyor. Ancak Rasim Ozan Kütahyalı, tepki çeken bir başka sözü ise bundan yaklaşık bir ay önce Sabah gazetesindeki köşesinde yazmıştı. Kütahyalı 23 Ekim tarihli yazısında FETÖ ve Fethullah Gülen’i överek, “Gülen'in 1970'lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı...'' diye yazmış ve FETÖ’nün kurduğu kumpaslara sahip çıkmıştı.

Kütahyalı’nın tepkilere neden olan bu yazısının ardından bu kez benzer ifadeleri eşi, Habertürk yazarı Nagehan Alçı kullandı. Habertürk’teki köşesinde, “27 Mayıs darbesiyle orduya bulaşan darbecilik virüsü bu kritik kurumu enfekte etti'' diye yazan Nagehan Alçı, FETÖ ve Fethullah Gülen’in kurduğu kumpaslara destek çıkan şu ifadeleri kullandı: 

“FETÖ’nün ordunun içine yayılmasını da enfekte olmuş orduya panzehir arayışının bir sonucu olarak değerlendiriyorum.''

Alçı’nın, 15 Temmuz darbe girişimini yapan ve TSK içindeki subaylara kumpaslar kuran FETÖ’nün ordu içindeki militanları için “panzehir'' ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem