Banyodaki kadını gözetleyen tacizciye 7 yıla kadar hapis istemi

Banyodaki kadını gözetleyen tacizciye 7 yıla kadar hapis istemi

Banyo yapan kadını camdan izlerken eşi tarafından fark edilen Muhammed Ç. hakkında 4 ayrı suçtan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Maltepe’de Muhammed Ç. isimli kişi evinin banyosunda duş alan kadını gözetlerken eşine yakalandı. Tacizci Muhammed Ç.’yi kaçarken sokakta yakalayan eş, yere yatırıp tokat attı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli Muhammed Ç.’yi gözaltına alarak Küçükyalı Polis Merkezi’ne getirdi. Yapılan işlemlerinin ardından Kartal Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Muhammed Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4 SUÇTAN HAPİS CEZASI TALEBİ

Muhammed Ç. hakkında “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Cinsel taciz”, “Mala zarar verme”, “Konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından toplamda 1 yıl 9 aydan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede şikayetçi Kezban K.’nin Maltepe’de ikamet ettiği ve 7 Haziran günü sabah saatlerinde duş aldığı sırada şüpheli Muhammed Ç.’nin camdaki sinekliği yırtarak onu izlediği anlatıldı.

Kezban K.’nin şüpheliyi fark ederek eşi Ramazan K.’ye haber verdiği belirtilen iddianamede, Ramazan K.’nin dışarı çıktığı, şüpheliyi çömelmiş bir şekilde camdan içeriye baktığını gördüğü ifade edildi. Ramazan K.’nin ‘Sen kimsin’ diye seslenmesi üzerine şüphelinin kaçmaya başladığı ve bir süre sonra Ramazan K.’nin şüpheliyi kovalayarak yakaladığı belirtildi.

‘PİŞMANIM KENDİMİ KAYBETTİM’

Muhammed Ç.’nin ifadesine de yer verilen iddianamede, şüphelinin olay tarihinde işe gitmek için evden çıktığı, bahse konu binanın önünden geçerken birden su sesi duyduğu, sesin daireden geldiğini anlayınca pencerenin dibine yaklaşarak ‘bir an kendini kaybederek’ eğildiğini ve banyo penceresinden içeri baktığını söylediği hatırlatıldı. Şüphelinin olay nedeniyle pişman olduğunu öne sürdüğü de kaydedildi.

İddianamede Muhammed Ç.’nin mağdurun fiziksel mahrumiyetine müdahale ettiği, mağdurun onur ve namusunu ilgilendiren bir konuda onun vücut dokunulmazlığını ihlal etmeden, cinsel arzu ve isteklerinin tatmin maksadına yönelik eylemde bulunduğu vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı