Barış Pehlivan, Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi: Bir gün mutlaka yeneceğiz. Siz yeter ki alışmayın!

Barış Pehlivan, Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi: Bir gün mutlaka yeneceğiz. Siz yeter ki alışmayın!

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi. Pehlivan, "Ben yanınıza yoldaşımı uğurladım. Şimdi içim daha rahat

Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Silivri Cezaevi’nden mektup gönderdi. Pehlivan, "Ben yanınıza yoldaşımı uğurladım. Şimdi içim daha rahat, içeride daha güçlüyüm. Bu zulmü, o şiirdeki gibi bir gün mutlaka yeneceğiz. Siz yeter ki alışmayın" dedi.

Silivri Cezaevi’nden mektup yazan Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, “Savunma notu, bir gün mutlaka” ifadelerini kullanarak, şunları belirtti:

"Bir manga askerle tutulduğun cezaevi aracındasın. Yorucudur adliyeye giden yol. Ama işte aracın içinden baktığın küçük aralıktan ufku görürsün. Yaz gelmiş. Yeşim varmış. Ulaşılmaz olanmış.

Tıpkı... Elinize bakın o kadar küçüklükte bir penceresi var, koğuş kapısının. Gördüğün koridor duvarıdır. Ama değerli kılan, geçen olursa görebileceğin insan yüzüdür. Hapiste en çok ses, gözünü yapıştırdığın o demir kapıdan gelir. Açılışı da kapanışı da içerdeki için yeni bir haberdir ve belki bu yüzden çok görüntülüdür.

Duydum... Önce, iki yanımdaki çıplak kapıya yerleştirilirken kol çevrildi. Sonra anahtar kilit açıldı. Kantinden aldığın çöp poşetine, bir gün dışarıya çıkarsan içine eşyalarını koyarsın. İşte o siyah poşetler, bir el arabasına konuldu. Kapısı kapandı. Barış kapımın önüne geldi.

İçeriden bakmayı da, dışarıdan görmeyi de, yarım kalmayı da çok iyi biliriz ikimiz de. Vedalaştık bağırarak.

Ben yanınıza yoldaşımı uğurladım. Şimdi içim daha rahat, içeride daha güçlüyüm. Bu zulmü, o şiirdeki gibi bir gün mutlaka yeneceğiz. Siz yeter ki alışmayın."

Merdan Yanardağ: Asıl yargılamayı gazeteciler yaptı herkes sustu

Politika