Barış Pehlivan yazdı: İşte kapalı kapılar ardında Mansur Yavaş için yapılan plan

Barış Pehlivan yazdı: İşte kapalı kapılar ardında Mansur Yavaş için yapılan plan

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı karalamak için bir kitap piyasaya sürüleceğini yazdı.

Pehlivan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı "Bundan sonra dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" diyerek tehdit ettiğini hatırlatarak "Hemen ardından, Alparslan Türkeş Vakfı’na yapılan son baskında da yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hedef alındı.” dedi.

Pehlivan devamında, “Yani her ne kadar Yavaş polemiğe girmek istemese de işi pek kolay görünmüyor." değerlendirmesini yaptı.

MANSUR YAVAŞ'I KARALAYACAK KİTAP

Pehlivan, "bir duyumum var" diyerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı karalamak için bir kitap piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Pehlivan, "Çok yakın zamanda Mansur Yavaş hakkında bir karalama kitabı da çıkacakmış. Yazarı da tanıdık, Ergenekon kumpasları döneminin tetikçilerinden biriymiş. Hatta emekli amirallerin Montrö açıklaması sürecinde tekrar piyasaya sürülen kişiymiş.” diye yazdı.

Pehlivan devamında şöyle dedi:

“Bilen biliyor, o isim Melih Gökçek’in televizyon kanalında çalışıyor. İşte bunu bilenler de “Gökçek Yavaş’a karşı kitap yazdırdı” dedikodularını çıkarıyormuş. Hani, haksız da değiller gibi. Neyse bir tetikçinin kalemiyle Mansur Yavaş’ı yıpratacaklarını düşünmeleri de ne garip bir kafa, orasını anlamak hayli zor."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem