Barış Yarkadaş ve Mehmet Ali Çelebi arasında gerilim: “Fırıldak Kubi’yi de geçtin, gezmediğin kapı kalmadı”

Barış Yarkadaş ve Mehmet Ali Çelebi arasında gerilim: “Fırıldak Kubi’yi de geçtin, gezmediğin kapı kalmadı”

"Gazeteci bozuntusu bu sorulara da cevap versene yüreğin yetiyorsa"

Gazeteci Barış Yarkadaş, kendisine "HDP sever Barış Efendi" diye seslenen Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'ye "Fırıldak Kubi’yi de geçtin" yanıtını verdi.

Yarkadaş, geçen yıl CHP'den istifa edip Memleket Partisi'ne katılan, bu yıl da Memleket Partisi'nden istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılacağını söyledi. Çelebi, yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini belirtti. 

"Senin yalanlarını ispatlayıp rezil edeceğim HDP sever Barış Efendi.."

Yarkadaş, Mehmet Ali Çelebi'nin eski tweetlerini sildiğini paylaşmasına Çelebi, "Senin yalanlarını ispatlayıp rezil edeceğim HDP sever Barış Efendi... Özür dileyeceksin.Delilleri ve canlı şahitleriyle rezil olacaksın gazeteci bozuntusu.." sözleriyle tepki gösterdi. 

"Fırıldak Kubi’yi de geçtin"

Çelebi'nin tweetini alıntılayan Yarkadaş da "Fırıldak Kubi’yi de geçtin… Gezmediğin kapı kalmadı. İçine düştüğün rezil durumu bana saldırarak örtemezsin. Sana cevabımı bu gece saat 20.30’da TV100'de‘de vereceğim. Ekran açık. Gel katıl programa ve Berkin tweetini neden sildiğini gözlerime bakarak anlat.." paylaşımını yaptı. 

"Gazeteci bozuntusu bu sorulara da cevap versene yüreğin yetiyorsa"

Çelebi Yarkadaş'a, Millet İttifakı'na yönelttiği 20 soruyu yöneltti, "Gazeteci bozuntusu bu sorulara da cevap versene yüreğin yetiyorsa... HDP'li abilerin izin vermez sen de cevaplayamazsın..." dedi. 

"Bakalım daha ne kadar küçülecek"

Yarkadaş son paylaşımında, "Verdiğim cevap sonrası bu twiti de sildi. Sile sile gidiyor…Bakalım daha ne kadar küçülecek…  Tweeti sildiğinin belgesi.." ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Çelebi de "Stockholm sendromu! 40 bin evladımızın katillerine sadece iktidarı değiştirmek uğruna ses edememektir. Kumpasları yeniden kurgulayan, açıkça Fetöye alan açıp can vereceklere cephe alamamaktır. Sayın Öcalan denilen kanallarda boy göstermektir. Hepsiyle mücadeleye devam!" paylaşımını yaptı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika