Barlas: Hüseyin Gazi Cemevi'ne haksızlık

Barlas: Hüseyin Gazi Cemevi'ne haksızlık

Sabah yazarı Mehmet Barlas, "Anlaşılan o ki, birileri Türkiye'nin normalleşmesini ve kronikleşmiş sorunlarının çözüm bulmasını istemiyor" görüşünü savundu.

Barlas yazısında, "Son dönemde Alevi vatandaşlarımızın cemevlerine ve dedelerine yapılan provokatif saldırılar gündemde. Çok şükür provokatörler kısa sürede yakalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da üç gün önce Ankara Mamak'taki Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret etti ve yaşanan provokasyonların ertesinde Alevi vatandaşlara çok olumlu mesajlar verdi. Bu anlamlı ziyaretle birlikte Alevilere yönelik saldırılar provokatörlerin elinde patladı. Tabii ki Erdoğan'ın toplumsal barış açısından çok anlamlı olan bu girişimleri karşılıksız kalmadı. Önce CHP medyasında "kışkırtıcı haberler" yapıldı. Ardından Alevi Vakıfları Federasyonu, Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevinin yönetimi hakkında ihraç işlemlerini başlattı." ifadesini kullandı. 

Barlas şunları kaydetti:

"Anlaşılan o ki, birileri Türkiye'nin normalleşmesini ve kronikleşmiş sorunlarının çözüm bulmasını istemiyor. Gezi'de nasıl birilerinin meselesi ağaç değilse, bu federasyonun meselesinin de Aleviler olmadığı kesin. Umarım sağduyu sahibi Alevi vatandaşlarımız, Hüseyin Gazi Cemevi'ne yönelik bu haksız uygulamaya gereken tepkiyi gösterirler."