Baro başkanlarını hedef aldı: Nihai olarak sonlandırılmalıdır

Baro başkanlarını hedef aldı: Nihai olarak sonlandırılmalıdır

Bahçeli, günlerdir direnen baro başkanlarını hedef aldığı açıklamasında, "Yıllardır baroları kendi çiftlikleri haline getirenlerin, ideolojik saplantılarla dar kadroculuk yapanların gayri ahlaki ayrıcalıkları sorgulanmalı, nihai olarak sonlandırılmalıdır"

 

AkParti'nin "çoklu baro" sistemi altında baroları ele geçirmeye çalıştığı teklife destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Savunma Yürüyüşü'nde Ankara'da polis müdahalesine maruz kalan, Adalet Komisyonu'ndaki görüşmeler için günlerdir Meclis kapısında bekleyen ve yine polisin biber gazıyla müdahale ettiği baro başkanları ve avukatları hedef aldı.

'SAVUNMAYI SAVUNUYORUZ BAHANESİYLE'

Bahçeli, açıklamasında şunları söyledi: "Savunmayı savunuyoruz, bahanesiyle sokaklara dökülen baronlaşmış bazı baroların kanun dışı yol ve zorlamalara tevessül etmeleri Türkiye’nin belini bükmeyi amaçlayan çevrelere koz vermektir. Yıllardır baroları kendi çiftlikleri haline getirenlerin, ideolojik saplantılarla dar kadroculuk yapanların gayri ahlaki ayrıcalıkları sorgulanmalı, nihai olarak sonlandırılmalıdır. Ayasofya Camisi’nin ibadete açılmasıyla ilgili haklı beklentimizin hilafına, egemenlik haklarımıza yönelik, özellikle ABD ve AB kaynaklı şantaj ve saldırganlıklar bizim nazarımızda yok hükmündedir" MHP'nin 14 Mart 2021'de yapacağı 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın ana teması tespit edilmiştir. Çağrımız zamanlar üstü bir kavrayış ve kader ortaklığının özetidir: İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak. Zillet İttifakı’nın lekeli figüranları Twitter’da film çevirip birbirlerini selamlarken oynatıldıkları sefil senaryonun ne kadar köhne ve kifayetsiz olduğu da gün yüzüne çıkmıştır.

HALKA GEZİ TEHDİDİ

Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş 'Sarı Yelekliler'in eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır.