Bartın’da 1 Mayıs Coşkusu

Bartın’da 1 Mayıs Coşkusu

1 Mayıs İşçi Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da coşkuyla kutlandı. Bartın’da 1Mayıs kutlamaları için yurttaşlar saat 11.00 de Kemerköprü meydanında toplanmaya başladı. Saat 12.00’de başlayan yürüyüşe ellerinde...

1 Mayıs İşçi Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da coşkuyla kutlandı. Bartın’da 1Mayıs kutlamaları için yurttaşlar saat 11.00 de Kemerköprü meydanında toplanmaya başladı. Saat 12.00’de başlayan yürüyüşe ellerinde pankartlarla kortejler halinde, emekçiler sloganlar atarak şehir merkezi Çarşı içi, Şadırvan Caddesi, Karakaş Caddesi, Yukarı Çarşı ve Hamam Sokağı’ndan yürüyüşle geçerek Cumhuriyet Meydanı’na geldiler. Yürüyüş esnasında esnaflar ve vatandaşlar alkışlarıyla emekçilere destek oldular.

bartin’da-1-mayis-coskusu.6.jpg

1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlamalarına Amasra Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS), Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(EĞİTİM SEN), Türkiye Yol-Yapı-İnşaat İşçileri Sendikası(YOL İŞ), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES), Belediye İş Sendikası, Büro Emekçileri Sendikası(BES) ve Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası(ESM), Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası(TEKSİF), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Bartın Halk Evleri, Türkiye Çimse İş'e bağlı üyeler, Bartın Çağdaş Gazeteciler Derneği, Karabük KESK, Bartın ADD, Eğitim İş, Haziran hareketi ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Amasra İlçe Başkanı Bora Işıkal, CHP Bartın il ve ilçe teşkilatları, İYİ Parti yöneticileri ile yaklaşık 5 Bin kişinin katılımıyla gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarında polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

bartin’da-1-mayis-coskusu.1.jpg

Bartın’daki 1Mayıs mitingi katılımı geçtiğimiz yılları ikiye katladı.

1 Mayıs katılımcıları basın açıklamalarından sonra Cumhuriyet meydanında halaylar çekerek eğlenmelerinin ardından olaysız bir şekilde dağıldı. 

bartin’da-1-mayis-coskusu.jpg

bartin’da-1-mayis-coskusu.3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem