Başarısız öğretmenler hakkında işlem yapılabileceğini söylemişti: Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü görevinden alındı

Başarısız öğretmenler hakkında işlem yapılabileceğini söylemişti: Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü görevinden alındı

"Başarısız öğretmenler hakkında işlem yapılacağını" söyleyen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'in, görevinden alındığı belirtildi.

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve atanan Bahameddin Karaköse'nin, Ayhan Teltik’ten görevi devraldığı kaydedildi.

Yerel bir televizyon kanalına konuk olan Teltik, karnedeki düşük notun sadece öğrencinin değil öğretmen ve velinin de sorumluluğu olduğunu savunup, başarısız öğretmenler haklarında işlem yapılabileceğini söylemişti. Teltik, "Başarısız öğretmenler tespit edildiği zaman bir işlem yapılabiliyor mu" sorusu üzerine şöyle konuşmuştu:

"Münferit olaylar vardır lakin veliler müfettişlerimiz kadar bu işi denetliyorlar.

Okul müdürlerimizin öğretmenleri denetleme gibi bir görevleri var. Bir başarısızlıkları varsa biz öğretmenlerimizi önce uyarırız daha sonra kademe değiştiririz daha sonrasında ise öğretmenlik yapamayacağı ile ilgili işlem yapıp memuriyete döndürme gibi durumları var.

Karnedeki düşük not sadece öğrencinin değil, öğretmen ve velinin karnesidir. Bir öğretmenden herkes başarısız olamaz mutlaka buradan başarılı öğrenciler çıkması lazım.

Öğrencilerin tamamı başarısızsa tamamı bu konuyu anlamıyorsa burada öğretmende de bir eksiklik aramamız lazım.

Üniversitede bilirsiniz bir dersten herkes geçerken bir dersten herkes kalıyor. Yani herkes kalıyorsa bunu öğreten kişide de sıkıntı olması lazım, bir eksikliği vardır diye düşünüyorum “

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.