Başbakan'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Bedelli askerliğe bakış açımız müsbet (olumlu) diyen Yıldırım, bedelli askerlik beklentisinin dikkate alınması...

Başbakan Binali Yıldırım, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Bedelli askerliğe bakış açımız müsbet (olumlu) diyen Yıldırım, bedelli askerlik beklentisinin dikkate alınması gereken bir talep olduğunu söyledi. Yıldırım, bedelli askerlikten gelecek paranın yine savaş sanayine harcanacağını da söyledi:

"Bedelli askerliğe bakış açımız olumlu. Orada istismar olmamalı sadece. Bedelli toplumsal talep yavaş yavaş biz askerlikte profesyonelliğe geçtik. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınacak bir konu. Buradan elde edilecek gelirin savunma sanayine harcanması gerekir. Öğrencilerin af konusunda da teröre bulaşmayan öğrencilere verilecek."

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle: 
ABDULLAH GÜL'ÜN ADAYLIĞI  
"Abdullah Gül'ün adaylığından bize ne? Adaysa çıkar millet seçer. Yarın bir açıklama yapacakmış galiba ben değerlendirmelerimi yaptım. AKP ona bütün makamları verdi sonrası tekrara giriyor. Abdullah Bey'in başından beri ben partimin emrindeyim demesini bekliyordum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde esasında o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hiçbir faninin yapamayacağı şeyi yaptı. Partim daha önemli burada yapacak çok iş var diye büyük bir fedakarlık yaptı. Bütün konuşmalarda arkadaşlarımızın sen geç demelerine rağmen bunu yaptı. 'Ben partimin yanındayım' demeliydi. Bugün onları hatırlama gündür. Şu bir haftadaki baş döndürücü trafiğin bir anlamı yok. Proje dediğimiz şey doğal şartları içerisinde gelişmeyen bir dayatmadır. PYD YPG oluşumu bir projedir. Muhalefet bir önceki referandumda bir inisiyatif peşine düştüler. Zorlamayla siyaset inşa edilemez. Olmamasının nedeni hiç bir alt yapısı yok seçim zamanı bir telaşla partiler birbirlerine koşuşturuyorlar. Eğer Türkiye'de siyaset uzun soluklu olacaksa parti başkanları bir seçim yapmalı."
24 HAZİRAN SEÇİMİ 
"İlk turda seçim garanti değil. Seçim kendi içinde bulunduğu şartlar içinde belli olmaz. Türkiye bir yönetim değişkliği kararını referandumda verdi. Eskiden milletvekil seçilirdi ama kimin hükümet olacağı belli olmazdı. Ankara'ya gelince işler insanların düşündüğü gibi gitmezdi. 90'lı yıllarda Refah'la Anap kuruldu kurulacak bir yerden rüzgar esti döndü başka bir şeye. Ne oldu Türkiye istikrarı kaybetti. Bu seçimde halkın yüzde 51'inin oyu alınacak. Bu da tam demokrasi demek. Meclis tam güçlenecek. Cumhurbaşkanı'nın bir kanuna ihtiyacı olduğunda bu düzenleme meclis kararıyla yapılacak."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem