Başdanışman Mustafa Akış'tan Bülent Arınç’a: Daha dün Kızılcahamam kampına katıldın, orada “kral çıplak” deseydin ya

Başdanışman Mustafa Akış'tan Bülent Arınç’a: Daha dün Kızılcahamam kampına katıldın, orada “kral çıplak” deseydin ya

AK Parti 24. Dönem Konya Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Arınç’ın açıklamalarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

AK Parti kurucusu ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Türk Demokrasi Vakfı’nın toplantısında AK Parti'yi hedef aldı. Arınç, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Bu toplantıda keşke AK Partililer de olsaydı. Devir çok değişti. Şimdi oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta diğer…’Ben böyle bir fotoğrafı birilerine nasıl izah ederim’ diyorlar” dedi.

AKIŞ TEPKİ GÖSTERDİ

AKP 24. Dönem Konya Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Arınç’ın açıklamalarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Akış, geçtiğimiz haftalarda partisinin Ankara Kızılcahamam kampına Arınç’ın da katıldığını belirterek, “Söz konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem orada ‘kral çıplak’ deseydin ya” dedi.

Mustafa Akış’ın paylaşımı şöyle:

“Bir şey demeyeyim diyorum da insan duramıyor. Daha dün Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu. Söz konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem öyle, orada “kral çıplak” deseydin ya. Artık bıkkınlık geldi. Bu kaçıncı? Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi.

Bir de şöyle bir huy türedi: Bazı kimseler var. Güncel meselelerde açıklamalarıyla sözümona vicdanı temsil eden akil adam rollerine bürünüyorlar. Bunu kendi pozisyonlarını güçlendirmek için yaptıkları o kadar belli oluyor ki. Herkesi kör, alemi sersem sanmaya gerek yok.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika