Basketbol Süper Ligi’nde yabancı oyuncu kararı

Basketbol Süper Ligi’nde yabancı oyuncu kararı

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Süper Ligi''nde 6 olan yabancı oyuncu sayısının 5 düşürüldüğünü açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişiklik yaptı. 2018-2019 sezonu ile birlikte, 6 olan yabancı oyuncu sayısının 5’e indirilmesine karar verdi.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türk oyuncuların daha fazla süre almalarını istediklerin için bu değişikliği yaptıklarını söyledi. Türkoğlu, “Türk sporcularımızın takımlarında daha çok oynama fırsatı bulmaları çok önemli. Basketbolumuzun gelişmesi için her türlü kararlı adımı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bizleri her zaman gururlandıran, Ay-yıldızlı Milli Takımımızın gücüne güç katmak hepimizin sorumluluğudur” dedi.

‘OYUNCULARIMIZIN BU FIRSATI DEĞERLENDİRECEKLERİNE İNANIYORUM’

Kulüplerle karar sürecinde sürekli değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Türkoğlu, “Amacımız, basketbol ailesinin tüm değerli paydaşlarını hak ettiğimiz büyük başarılar için doğru ve milli bir hedef etrafında kenetlemekti. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Oyuncularımızın bu çok kıymetli fırsatı değerlendireceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Yabancı oyuncusu sayısı ile ilgili karar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve 2 yıl boyunca Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 5 yabancı oyuncu kuralı devam edecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor