'Bataklık operasyonu' ile ilgili iddianame tamamlandı; 72 şüpheli hakkında kamu davası açıldı

'Bataklık operasyonu' ile ilgili iddianame tamamlandı; 72 şüpheli hakkında kamu davası açıldı

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olarak duyurulan “Bataklık” operasyonunda iddianame tamamlandı. 72 şüpheli hakkında kamu davası açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Bataklık operasyonu'na ilişkin iddianameyi tamamladı. Buna göre, silahlı suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada 2 kurucu ve örgüt lideri, 5 örgüt yöneticisi, 53 örgüt üyesi ve 13 örgüte yardımdan toplam 73 kişi hakkında kamu davası açıldı. 

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülmekte olan kamuoyunda "BATAKLIK" operasyonu olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama ve uyuşturucu ticaretine ilişkin yapılan soruşturma sonucunda 2 şüphelisi kurucu ve örgüt lideri, 5 şüphelisi örgüt yöneticisi, 53 şüphelisi örgüt üyesi, 13 şüphelisi örgüte üye olmamakla birlikte yardım eden pozisyonda, toplam 73 şüpheli hakkında Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesine, öncül suçu TCK 188 maddesi olmak üzere TCK 220/2, 3 282/1 ve 4 maddeleri kapsamında cezalandırılması için haklarında kamu davası açılmıştır."

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olarak duyurulan “Bataklık” operasyonunda uyuşturucu değil, 70 milyon TL civarında mevduat, 21 milyon TL değerinde döviz ve çok sayıda lüks araç ele geçirilmişti. 

Etiketler :