Bazı sandıklarda muhalefete hiç oy çıkmadı

Bazı sandıklarda muhalefete hiç oy çıkmadı

24 Haziran seçim günü AKP''li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP için çok sayıda pusulanın seri şekilde mühürlendiği görüntülerin ortaya çıktığı Şanlıurfa''nın Harran ilçesinde, bazı sandıklarından muhalefet bir oy dahi çıkmadı.

Seçim günü  Şanlıurfa'da toplu oy kullanma ve HDP ve CHP müşahitlerine saldırı haberleri gelmişti.

Harran 'da bazı sandıklardaki sonuçlar iddiaları doğrular nitelikteydi.

Çünkü öyle sandıklar vardı ki, sadece " Cumhur İttifakı "na ve Erdoğan'a oy çıktı.Muhalefet bir oy bile alamadı. Hatta bazı sandıklardan geçersiz oy bile çıkmadı. Türkiye geneli geçersiz oy oranı yüzde 2.05, Harran 'da ise 0.7 oldu.

ERDOĞAN TULUM ÇIKARDI, AKP VE MHPEŞİT

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Şanlıurfa Harran 'da kullanılan oyların yüzde 96'sı Erdoğan'a çıktı. Milletvekili seçiminde ise ilginç bir biçimde hem AKP hem de MHP 48.9 oranında eşit oy aldı. Çoğu sandıktan tek bir geçersiz oy bile çıkmadı. Cumhurbaşkanı adayı olarak Erdoğan dışında da kimseye oy verilmedi.

BİRDEN FAZLA OY PUSULASI

24 Haziran günü Harran 'da oy kullanan bir vatandaşın, birden fazla oy pusulasına seri bir şekilde Tayyip Erdoğan'a ve MHP 'ye oy kullandığı görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. İlçede hem Erdoğan'ın hem de Cumhur İttifakı 'nın rekor kırdığı görüldü. Türkiye genelinde geçersiz oy oranı 2.05 olurken, Harran ilçesinde geçersiz oy oranı 0.7'de kaldı. Oy sayısı 35 bin 233, geçerli oy sayısı ise 34 bin 994 oldu.