BBP Genel Başkanı Destici, "39 ilçesi ile İstanbul Seçime Hazır" programında konuştu Açıklaması

BBP Genel Başkanı Destici,

BBP Genel Başkanı Destici, "39 ilçesi ile İs... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim safımız da tarafımız da duruşumuz da bellidir.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bizim safımız da tarafımız da duruşumuz da bellidir. Bizim duruşumuz devletimizin, milletimizin, ülkemizin bütünlüğünün yanındadır. Safımız bunun teminatı olan bunun devam ettirme için çaba eden Cumhur İttifakı'dır, kısaca cumhurun yanındayız. Adayımız da Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Destici, BBP İstanbul İl Başkanlığınca Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı'nda düzenlenen "39 ilçesi ile İstanbul Seçime Hazır" programında yaptığı konuşmada, ülke olarak zor günlerden geçtiklerini anlatarak, bütün Türkiye'yi etkileyen deprem nedeniyle herkesin yüreğinin yandığını söyledi.

Depremin yaralarının hep birlikte sarılacağını belirten Destici, "Biz devlet, millet dayanışmasıyla bu zorluğu aşacağız. Biz ilk günden itibaren bölgede olduk ve bölgede devam ediyoruz. Orada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın geride bıraktıkları da hem devletimize hem bize emanet. Elbette ki devletimiz sahip çıkıyor, biz de sahip çıkacağız." diye konuştu.

Destici, en son bu hafta içi Diyarbakır'a giderek burada çadır kenti ziyaret ettiklerini ifade ederek, herkesin acısının aynı olduğunu kaydetti.

Depremzedelerin yanında olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Destici, şöyle konuştu:

"Devletimizin ilgili bakanlarının, bütün kurum yetkililerini, sivil toplum örgütlerimizi orada cansiparane çalışırken bulmaktan büyük mutluluk duydum. Devletimiz, ülkemiz, milletimiz güçlü. Bütün yaraları sarmaya Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücü ve kudreti vardır. Türk milletinin yardımlaşma, dayanışma duygusu hem milli kültürünün hem de İslam'ın inancının bir gereğidir ve bu millet, hem kültürünün hem de inancının gereğini yapmaktadır, yapacaktır. Diyarbakır'da çocuklarını terör örgütünden isteyen anneleri, babaları, aileleri ziyaret etmeden elbette dönemezdik, onları ziyaret ettik. 1282 gündür orada nöbet tutuyorlar, yılmadan, bıkmadan, usanmadan. Allah sabırlarını ve dayanma güçlerini arttırsın. Onlarca aile çocuklarına kavuştu. Temennimiz, dileğimiz ve devletimizin ve güvenlik güçlerimizin uğraşı, orada bekleyen bütün aileler, hatta beklemeyen ama çocukları PKK'ya kaçırılmış, götürülmüş bütün aileler inşallah çok kısa zamanda evlatlarına kavuşurlar."

"Milleti uyarmakla görevliyiz"

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaret edeceği HDP'yi ittifaka davet edip onların desteklerini isteyeceğini söyleyen Destici, bunların milletin gözü önünde cereyan ettiğini ifade etti.

Destici, burada milleti uyarmakla görevli olduklarını anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İttifak içinde bulunan, kendilerini Atatürkçü, milliyetçi, merkez sağ olarak adlandıran İYİ Parti'nin Genel Başkanı Sayın Akşener, 'PKK eşittir HDP, HDP eşittir PKK' diyor. Güzel, bu doğru bir söylem. Peki ben Sayın Akşener'e soruyorum; 'HDP eşittir PKK'ysa senin cumhurbaşkanı adayın PKK'yla görüşüyor, senin niye sesin çıkmıyor' diyorum. Efendim görüşebilirmiş fakat masaya onların tekliflerini getiremezmiş. Bak, bak... Kandırmacaya bak. ya teklif gelmiş, metne girmiş esasen. Altılı masanın teklifinde Avrupa Yerel Yönetimler Şartı yok mu? Var... Altılı masanın teklifinde kayyumların alınıp belediyelerin PKK'ya geri verileceği yok mu? Var. Daha ne olacak? Çoktan gelmiş masaya. HDP de PKK da açıklanan metne dahi girmiş, daha niceleri var. Hanımefendi milleti kandıracağını zannediyor. Eğer sen hakikaten samimi olarak 'HDP eşittir PKK' diyorsan o vakit senin cumhurbaşkanı adayın PKK'yla görüşemez, görüşüyorsa masa adına görüşüyordur. Çünkü masanın cumhurbaşkanı talibi."

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kimsenin milleti kandırılmasına müsaade etmeyeceklerini dile getirerek, "PYD'ye, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatları düzenlenmesi için meclisten tezkere oylamaları yapılırken Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'nin bazı genel başkan yardımcılarının ağzından 'güneyimizde yani Suriye'nin kuzeyinde bir başkası olacağına PYD, YPG yani PKK olsun' sözlerini duymadık mı? Altılı masanın talibi cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığında Suriye'nin kuzeyinde PKK resmileşir. Buraya, tarihe bir not olarak düşüyorum fakat biliyorum ki milletimiz buna müsaade etmeyecek, buna geçit vermeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

"Daha önce 'noter masası' olan masa bir pazarlık masasına dönüşmüş"

Altılı masaya bakıldığında "altı benzemez" gördüklerini özetleyen Destici, "Meral Akşener Hanımefendi'nin tabiriyle daha ilkin 'noter masası' olan masa, bir pazarlık masasına dönüşmüş. Masadakilerin hepsi düşmüş bakanlık ve milletvekilliği derdine. Ülke diye, millet diye bir öncelikleri yok." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun depremden etkilenen bölgeleri ziyaret ettiğine vurgu yapan Destici, "İBB başkanının işi yok mu? İstanbul'un 100 günlük suyu kalmış eğer yağış olmazsa. Yağış olmazsa İstanbul susuz kalacak, belediye başkanı bununla ilgilenmiyor ama ittifaktaki bir partinin genel başkanına refakat ediyor. Kendisi ayrı bir programla yardım götürse, oradaki yardımları organize etse, tabii ki gitsin gelsin ama kardeşim, senin önceliğin ittifaktaki bir partinin genel başkanına refakatçi olmak mıdır, bu millet seni bunun için mi seçti? Bu millet seni İstanbul'u yönet diye seçti." diye konuştu.

Destici, Cumhur İttifakı olarak yola ilk günkü azimle devam edeceklerini anlatarak, ittifakın ilkelerine uyan, "Büyük Türkiye" yürüyüşüne destek veren, ay yıldızlı bayrağın altında hür ve bağımsız bir şekilde bir arada yaşama idealini benimseyen bütün siyasi partilerin ittifaka katılmasından memnuniyet duyacaklarını söyledi.

"TBMM'de çoğunluğu elde etmek çok mühimdir"

BBP'nin birinci önceliğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi tekrar kazanması olduğunu vurgulayan Destici, Cumhur İttifakı olarak mecliste çoğunluğu elde etmenin de çok önemli olduğunu ifade etti.

Destici, BBP olarak kendi ad ve amblemleriyle Cumhur İttifakı çatısı altında seçime girmek istediklerini anlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Depremle karşı karşıya kaldık. Artık seçimlerde müzik ve yüksek sesli araçlar kullanmayacağız. Artık seçimlerde yemekli, eğlenceli toplantılar gerçekleştirmeyeceğiz. Elimizdeki bütün imkanları öncelikle deprem bölgesine, zorda olan kardeşlerimize aktaracağız. Seçim çalışmalarımızı birebir vatandaşlarımızı ziyaret ederek gerçekleştireceğiz. Seçim çalışmalarımızı böyle geniş katılımlı toplantılarımızda şehitlerimizin, depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin ruhlarına Fatihalar okuyarak, onları anarak ama öbür taraftan da seçimin önemini anlatarak ve vatandaşlarımızı BBP çatısı altında toplanmaya ve Cumhur İttifakı'nı desteklemeye davet edeceğiz. Bizim safımız da tarafımız da duruşumuz da bellidir. Bizim duruşumuz, devletimizin, milletimizin, ülkemizin bütünlüğünün yanındadır. Safımız bunun teminatı olan, bunu devam ettirme için gayret eden Cumhur İttifakı'dır, yani cumhurun yanındayız. Adayımız da Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır."

Destici, konuşmasının ardından BBP'ye yeni katılan üyelere rozet taktı.

"BBP Genel Başkanı Destici, "39 ilçesi ile İstanbul Seçime Hazır" programında konuştu Açıklaması" haberi, 12 Mart 2023 tarihinde yazılmıştır. Gündem kategorisi altında bulunan BBP Genel Başkanı Destici, "39 ilçesi ile İstanbul Seçime Hazır" programında konuştu Açıklaması haberi 2023 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. BBP Genel Başkanı Destici, "39 ilçesi ile İstanbul Seçime Hazır" programında konuştu Açıklaması 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Gündem konusunda 22 Haziran 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

Hubbard Editör

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 14:50 Rober Hatemo'nun Son Halini Görenler Gözlerine İnanmadı!
 2. 14:30 Fatih’te bıçaklı kavga: Saldırgan kendi bıçağı ile öldürülmüş oldu
 3. 14:26 Galatasaray, Granit Xhaka İçin Transfer Hamlesini Başlattı
 4. 14:23 Trabzonspor, Pascal Gross Transferi İçin İngiltere'ye Yöneldi
 5. 14:20 Theodore Roosevelt Uçak Gemisi Busan'a Varış Yaptı: Ortak Askeri Tatbikatlar Başlıyor
 6. 14:19 EURO 2024'ün ilk haftasının en iyi golü açıklandı!: İşte detaylar
 7. 14:15 DSÖ: Gazze'de 10 Binden Fazla Yaralı İçin Acil Tahliye Çağrısı
 8. 14:10 Şehit Astsubay Mehmet Ali Horoz'un vasiyeti yerine geliyor
 9. 14:08 Fenerbahçe'den Dev Transfer Hamlesi: Victor Lindelöf Hedefte!
 10. 14:05 İşte uzun yaşamanın sırrı!: O 8 alışkanlık ömür uzatıyor!
 11. 14:00 Yeni ultra lüks SUV geliyor!: Xiaomi'den bütçe dostu elektrikli otomobil!
 12. 14:00 Gazze'ye Yüzer İskele ile Yardım Yeniden Başladı
 13. 13:55 Hindistan'da düzmece içki faciası!
 14. 13:55 Uzmanlar açıklıyor: Altının fiyatı daha da yükselecek!
 15. 13:21 Fenerbahçe'nin Yeni Sezon Formasının Satış Fiyatı Açıklandı!
 16. 13:21 Özel: İmamoğlu ya da Yavaş olsaydı, Erdoğan şimdi Cumhurbaşkanı olmazdı!
 17. 13:20 MHP üyeleri, bir CHP üyesinin saldırıya uğramasına tepki gösteren Özgür Özel'i eleştirdi!
 18. 13:18 Bu Da Oldu! Evde Beslediği Timsaha Kazak Giydirip Tasma Takan Kisi Gözaltında!
 19. 13:08 Serdar Ortaç'ın TikTok hesabı kapatıldı!
 20. 13:05 Yurt Dışı Seyahati Sevenler İçin Vizesiz 3 Harika Seçenek! Hem Muhteşem Hem De Uygun Bütçeli Tatil!
Gündem Haberleri