BBP lideri Destici'den Saadet Partisi'ne çağrı

BBP lideri Destici'den Saadet Partisi'ne çağrı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’ye ittifak konusunda yaptığı açıklamaları değerlendirirken Saadet Partisi’ne de çağrıda bulundu. Destici, “BBP olarak,...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’ye ittifak konusunda yaptığı açıklamaları değerlendirirken Saadet Partisi’ne de çağrıda bulundu. Destici, “BBP olarak, Türk milliyetçilerinin, muhafazakarlar ile maneviyatçıların birlikteliğinden memnuniyet duyduğumuzu ve desteklediğimizi, bu iş birliğinin yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyorum. Hatta bu birlikteliğe Saadet Partimiz’in de katılmasını da arzu ediyoruz'' dedi.

Destici, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya katılan gazetecilere Gül veren Destici, gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak, açıklamalarda bulundu.

''SAADET PARTİSİ’NİN DE KATILMASINI ARZU EDİYORUZ’ 
Destici, bir gazetecinin “Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamasına nasıl bakıyorsunuz? Bahçeli’nin seçim ittifaklarını daha yasal ve görünür hale getirmek adına ortaya attığı öneriye ne dersiniz?'' şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

“BBP olarak, Türk milliyetçilerinin, muhafazakarlar ile maneviyatçıların birlikteliğinden memnuniyet duyduğumuzu ve desteklediğimizi, bu iş birliğinin yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde ifade ediyorum. Hatta bu birlikteliğe Saadet Partimiz’in de katılmasını da arzu ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde süreçte, bu birliktelikler, bu iş birlikleri daha müşahhas bir hale gelecek ve Türkiye’miz için de çok olumlu sonuçların doğmasına da sebep olacaktır. MHP ile AKP’nin bu birlikteliğinden, iş birliğinden ve yakınlaşmasından en üst düzeyde memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyorum. Buna da BBP bugüne kadar olduğu gibi bu birlikteliğin yanındadır ve bu birlikteliğe katkı sunmaya devam edecektir.''

''SEÇİM İTTİFAKI YASAL HALE GETİRİLMELİ’
Seçim ittifakları konusuna da değinen Destici, bu süreçte AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP ile iki kez görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Büyük Birlik Partisi olarak başından beri seçim ittifaklarının yasal hale getirilmesini ve partilerin gayri yasal bir şekilde ittifak yapmak zorunda bırakılmamalarını söyledik. Bunların önünün açılmasını ve azami müşteri olan partilerin seçimlerde iş birliği yapmasının ülkemiz ve milletimiz ve devletimiz için hayırlı olduğunu ifade ettik. Bu konuda BBP olarak gerekli adımları atacağımızı çok açık ve net bir şekilde dile getirdik.''

''CUMHURBAŞKANLIĞI KONUSUNDA BİR KANAATİMİZ VAR’
Başka bir basın mensubunun BBP’nin cumhurbaşkanı adayı olup olmadığıyla ilgili sorusu üzerine Destici, “Bizim şu anda tabii bir kanaatimiz var ama bu kanaatimizi kurullarımızı toplayıp, bir karara çevirmiş değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2019 seçimlerinde yeniden aday olacaklarını açıklarsa partimizin yetkili organlarını, istişare kurulları ve yan kuruluşlarını toplarız. Bizdeki bu kanaati bir karara bağlayarak kamuoyuyla paylaşırız.'' yanıtını verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika