BBP referandum kararını verdi

BBP referandum kararını verdi

Başkanlık anayasasının oylanacağı 16 Nisan referandumu için AKP'nin destek talebine BBP'den olumsuz yanıt geldi. BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, "Meclisi yok sayan demokratik hukuk devleti ile asla bağdaşmayan...

Başkanlık anayasasının oylanacağı 16 Nisan referandumu için AKP'nin destek talebine BBP'den olumsuz yanıt geldi. BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, "Meclisi yok sayan demokratik hukuk devleti ile asla bağdaşmayan bu sistem milleti birleştirmiyor, bölüyor ve kutuplaştırıyor. Halk oylamasına sunulan bu 18 maddelik taslak tek kelimeyle 'Seyyar Tayyar Taslağı'dır" dedi.

"Türkiye, Erdoğan ve AKP'lilerin izlediği propaganda yöntemine yabancı değil" diyen Öznur, "Askeri darbe yapıp ülkenin başına geçen cuntanın şefi Kenan Evren de 1982 Anayasası'nın propaganda sürecinde benzer bir yöntem izlemişti. Alperenlik oportünizm değil itirazdır! ve sisteme muhalifliktir. Askeri vesayete, bürokratik vesayetlere karşı olduğumuz gibi parti vesayetine de, yargı vesayetine de, parti devletine de karşıyız" dedi.

BBP'nin tarihi boyunca haksızlıklara hep karşı çıktığını ileri süren Öznur, "Vesayetten ve güçten yana değil, milletten taraf olmuştur. Bugün de yarın da hep böyle olacaktır. Çare otoriterleşme değil, daha fazla demokratikleşme. açıklık ve demokrasidir" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.