Bebeğini çöpe atan anneden akıl almaz savunma: KOCAM DAHA FAZLASINI İSTEMİYORDU, ÇÖPE ATTIM

Bebeğini çöpe  atan anneden akıl almaz savunma: KOCAM DAHA FAZLASINI İSTEMİYORDU, ÇÖPE ATTIM

Sancaktepe’de bir çöp konteynerinde ölü bulunan bebeğin annesi polis tarafından gözaltına alındı. Anne Pervin Y. ifadesinde 5 çocuğu olduğunu, eşinin daha fazlasını istemediği için çöpe attığını söyledi.

İstanbul’un Sancaktepe ilçesine bağlı Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan bir çöp konteynerinde dün temizlik görevlileri bir bebek cesedi görerek polise haber vermişlerdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede yeni doğduğu anlaşılan bebeğin boynuna dolanmış halde doğum kordonu olduğunu tespit ederek soruşturma açmıştı.

Polis ekipleri olayla ilgili yaptıkları incelemede bir güvenlik kamerasının saat 08.00’de bir kadının çöp konteynerinin çevresinde dolaşırken görüntülendiğini belirledi. Yapılan incelemede bu kadının tekstil işçiliği yapan Pervin Y. olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Pervin Y. gözaltına alındı.

‘Eşim istemiyordu

Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan Pervin Y.  18 ile 5 yaşları arasında 5 çocukları olduğunu söyleyerek, yeni doğurduğu bebeği eşinin çocuk istememesi nedeniyle çöpe attığını söyledi. Pervin Y., “bebeği gece yarısından sonra banyoda doğurduğunu, doğduğunda bebeğin ölü olduğunu” iddia etti.

Şüpheli Pervin Y. “Eşim çocuk istemiyordu, sorun çıkarmasından endişe ederek hamile olduğumu ondan gizlemiştim. Bebeği bir süre banyoda beklettim. Daha sonra karanlıkta çöp konteynerine attım. Sabah tekrar kontrol etmeye gittim” dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan Pervin Y. adliyeye sevk edildi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye