Bekçiler 'kötü muammele'ye karşı uyarıda bulanan avukata saldırdı, cumhurbaşkanına hakaretten işlem yapıldı

Bekçiler 'kötü muammele'ye karşı uyarıda bulanan avukata saldırdı,  cumhurbaşkanına hakaretten işlem yapıldı

Bekçileri uyaran avukat, şiddete maruz kaldı ve hakkında cumhurbaşkanına hakaretten işlem yapıldı.

İstanbul Barosu üyesi Avukat Turkay Karataş'ın sosyal medya hesabından paylaştığı iddiaya göre: Bekçilerin olay yerinde bulunan insanlara şiddet uyguladığına tanık olan, Avukat Cihat Duman'ın bekçileri yaptıklarının suç olduğunu söylemesinin üzerine şiddete maruz kaldığı ve ters kelepçeyle emniyete götürüldüğü; emniyette cumhurbaşkanına hakaretten işlem başlatıldığı iddia edildi. 

İstanbul Barosu avukatlarından Turkay Karataş, avukat Cihat Duman’ın bekçiler tarafından darp edildiğini duyurdu.

Turkay Karataş sosyal medya hesabından, bekçilerin meslektaşı Cihat Duman’a uyguladığı şiddeti gösteren fotoğrafları “Avukat Cihat Duman’a bekçilerin uyguladığı şiddetin utanç izleri. Avukata uygulanan şiddetin takipçisi olmak meslek namusunun gereğidir” notuyla paylaştı.

Karataş olayı şu sözlerle anlattı:

“Bekçiler olay yerinde bulunan insanlara şiddet uygularken tesadüfen orada olan Cihat Duman bekçilere hitaben; yaptığınız hukuka aykırı, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanırsınız ben Avukatım iyiliğiniz için söylüyorum demesi üzerine başlıyor.

Bekçiler ters kelepçe takıp işkence ettikten sonra yolda biri ile konuşuyorlar konuştukları kişi Cumhurbaşkanı ve İçişleri bakanına hakaret etmekten tutanak tutmalarını söylüyor. Bunun üzerine hakaretten tutanak tutuyor bekçiler.

Üstelik orada buluna tanıklar olayın oluş şeklinin Avukat Cihat Duman’ın anlattığı gibi olduğunu söylüyorlar. Buna rağmen emniyette Cihat Duman hakkında hakaretten işlem yapılıyor.”