Belediye başkanı kendisine soruşturma açtı: 'Usulsüz işlem yapılıyor'

Belediye başkanı kendisine soruşturma açtı: 'Usulsüz işlem yapılıyor'

Son 9 yılda usulsüz işlem yapıldığını belirterek kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan belediye başkanı, belediyenin mali hizmetler müdürünü de

Son 9 yılda usulsüz işlem yapıldığını belirterek kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan belediye başkanı, belediyenin mali hizmetler müdürünü de soruşturmanın selameti için açığa aldı.

Aydın’ın Nazilli İlçe Belediyesi'nde, göreve geldikten sonra belediyedeki hesap kayıtlarını incelerken ilginç bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirten ve aynı zamanda belediyenin avukatı olan İYİ Parti'li Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Çok ilginç bir durumla karşılaştık. Son 9 yılda belediyenin kendi kendine kestiği ceza 2.077.920.99 TL olarak tespit edildi” dedi.

Nazilli Belediye Başkanlığı’nın kamuoyuna konuyla ilgili yaptığı duyuruda, “19.07.2019 tarihinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na Nazilli Belediyesi olarak 2019/7410 soruşturma nosu ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Geçmiş dönem bütüncül mali incelemeler sonucunda ulaşılan ilk belgeler çerçevesinde yapılan suç duyurusunda; Nazilli Belediyesi’nin geçmiş dönemlerde kendi adına sicil numarası olmasına rağmen yeni bir sicil numarası açılarak 2010 tarihinden itibaren kendisine ceza kestiği ve bu cezanın toplamda 2.077.920.99 TL olduğu tespit edilmiştir” denildi.