Belediyeler arsa satışında rekor kırdı! Pendik Belediyesi listenin başında!

Belediyeler arsa satışında rekor kırdı! Pendik Belediyesi listenin başında!

Bir yandan AK Parti Grubu, İBB’nin mülkiyetindeki değerli arazileri, 'yeşil alan' ilan ederken, diğer yandan AKP’li belediyelerin arsa satışı konusunda rekor kırdığı belirlendi. Listenin başında Pendik Belediyesi var.

 

ODA TV'nin haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti Grubu, İBB’nin mülkiyetindeki değerli arazileri, 'yeşil alan' ilan ederken AKP’li belediyelerin arsa satışı konusunda rekor kırdığı belirlendi. Kayıtlara göre, AKP’li belediyelerinin geçen yıl sattığı veya satışa çıkardığı arsaların muhammen bedeli 336 milyon 757 bin 243 TL. Bu yılın ilk 8 ayında satılan veya satışa çıkartılan arsaların muhammen bedeli ise bir milyar TL’yi aşmış durumda. Satılan veya satış kararı alınan, çok sayıdaki arsanın toplam büyüklüğü ise 452 bin 170 metrekare.

PENDİK VE TUZLA EN ÖNDE

ANKA’dan Oktay Yıldırım’ın haberine göre; en çok arsa satan AKP’li belediyeler arasında Pendik Belediyesi liderliğini koruyor. Pendik Belediyesi 8 ayda kendi mülkiyetindeki 15 arsa için satış kararı aldı. Tuzla Belediyesi ise 10 taşınmaz satışı ile ikinci sırada geliyor. Arsa satış kararı alan diğer ilçe belediyeleri arasında Bağcılar, Başakşehir, Bayrampaşa, Çatalca, Çekmeköy, Eyüpsultan, Fatih ve Ümraniye de yer alıyor. YÜKSEK RAKAMLAR

Başakşehir Belediyesi’nin arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemiyle satılması kararı aldığı arsaların muhammen bedelleri oldukça yüksek. -Başakşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde yer alan 1426 ada 8,9,10 ve 11 nolu parseller için 450 milyon TL muhammen bedel belirledi. -1425 ada 6, 7 ve 8 nolu parseller için ise belirlenen muhammen bedel 295 milyon TL. -Başakşehir Bahçeşehir 2.Kısımda bulunan 558 ada 4 ve 7 nolu parsellerin muhammen bedeli ise 120 milyon TL olarak belirlendi. Başakşehir’de toplam 9 parsel arsa 865 milyonu buluyor.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika