Belgesel için insan beyni yedi!

Belgesel için insan beyni yedi!

CNN International'da 'Believer' isimli bir belgeselin sunuculuğunu yapan İran asıllı Reza Aslan, Hindistan'da çektiği bir bölümde Aghorilerin inançları gereği pişirilmiş insan beyni yedi.Aghoriler inançları gereği, insanın en...

CNN International'da 'Believer' isimli bir belgeselin sunuculuğunu yapan İran asıllı Reza Aslan, Hindistan'da çektiği bir bölümde Aghorilerin inançları gereği pişirilmiş insan beyni yedi.

b4.png
Aghoriler inançları gereği, insanın en büyük korkusunun kendi ölümleri olduğuna ve bunu aydınlanmanın önünde bir engel olarak görüyorlar. Bu yüzden ölümle yüzleşmenin yolunu ölüleri yemek olarak görüyorlar. 
Dünyadaki çeşitli inanç gruplarını araştıran ve onların geleneklerini programına taşıyan Reza Aslan, Aghoriler ile ilgili çektiği bölümle tartışma yarattı. Belgesel için insan beyni yedi Hindistan'ın Varanasi şehrindeki çekimler sırasında zor anlar yaşayan Aslan'a önce insan kafatasından içki içirildi.

b2.jpg

Bunu yaptıktan sonra ise çekim ekibinin de cesaretlendirmesiyle pişirilmiş insan beyni parçasını yenmesi istendi. Ayrıca 44 yaşındaki sunucunun yüzü insan külleriyle boyandı. Gizlice yaşayan, ibadetlerini sürdüren Aghoriler'in sayıları zamanla azaldı. Genellikle ölülerin yakıldıgı yerlerde (Varanasi) yaşayan Aghori'ler inançlarına göre ölülerin külleriyle bedenlerini boyuyor.

screenshot_6-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam