'Ben şehit kardeşiyim, Star haberi düzeltmezse yasal yollara başvuracağım'

'Ben şehit kardeşiyim, Star haberi düzeltmezse yasal yollara başvuracağım'

Star gazetesinin 'Iğdır’da HDP’nin oy hırsızlığı belgelendi' iddiasına konu olan Abdullah Yalçın, kaleme aldığı tekzip yazısıyla iddiayı yalanladı

Star gazetesinin 'Iğdır’da HDP’nin oy hırsızlığı belgelendi' iddiasına konu olan Abdullah Yalçın, kaleme aldığı tekzip yazısıyla iddiayı yalanladı

Iğdır'da, 31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde HDP adayları Eylem Çelik ve Yaşar Akkuş, oyların yüzde 50.10'unu alarak belediye başkanlığına seçildi. Ancak Star gazetesinin bugünkü sayısının birinci sayfasında servis edilen “Iğdır’da HDP’nin oy hırsızlığı belgelendi” başlıklı bir haberde, oy hırsızlığı yapıldığı ileri sürülerek yalan habere imza atıldı.

Haberde, oylarını kullanmak üzere gittikleri Endüstri Meslek Lisesi’nde iki bacağında platin olduğu için yürümekte zorluk çeken annesi Saniye Yalçın’a yardım eden Abdullah Yalçın, “HDP’li sandık görevlisi” olarak gösterilip, seçmenlere baskıyla oy kullandırıldığı ileri sürüldü.

Servis edilen bu habere yalanlama gecikmedi. Haber ve fotoğrafla hedef gösterilen Abdullah Yalçın, sözkonusu haberi tekzip etti.

'TEYZEMİN OĞLU DA ŞEHİT'

Yalçın’ın tekzip yazısında olaya dair şunları kaleme aldı:  “Adım Abdullah Yalçın. 9 Nisan 2019 Salı günü gazetenizin manşetinde yer verdiğiniz ‘Sandıkta örgütlü hırsızlık var, Iğdır’da HDP’nin oy hırsızlığı belgelendi’ başlıklı yazınızın tekzip edilmesini talep ediyoruz.

Zira bahse konu haberde benim HDP’nin sandık görevlisi olduğumu yazmışsınız yine yardım bahanesi ile oy kullanırken kabine girdiğim, pusulaya mührü HDP’li görevli bastı şeklinde haberiniz gerçeği yansıtmamaktadır. Görüntüde yanımda yer alan yaşlı kadın benim öz annem olur, kendisinin 2 ayağında da platin olduğu için başkasının yardımı olmaksızın yürüyemez. Ayrıca kendisi 82 yaşında olup şeker hastasıdır. Yine oy kullanma işlemi sırasında ben sadece kabin girişine kadar düşmemesi için koluna girdim asla kabinin arkasına annemle birlikte girmedim. Annem oy kullandıktan sonra kabinden çıkınca tekrar koluna girdim.

Annemin elindeki mührü de alıp görevlilere teslim ettim. Ayrıca ben şehit kardeşiyim. Benim öz ağabeyim bu vatan için şehit düştü. Yine teyzemin oğlu da askerde şehit oldu. Şehit ağabeyimin adı Zekeriya Yalçın’dır. Şehit teyzemin oğlunun adı ise Kasım Demir’dir. Hal böyle iken beni yalan haberle araştırmadan HDP’li olarak lanse etmeniz hem beni hem de ailemi derinden üzmüştür. Haberin bir an önce tekzip yayınlayarak düzeltilmesini aksi halde yasal yollara başvuracağımızı bildiririz. Size  Ekte annem ile olan fotoğrafımı da gönderiyorum…”

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.