Berat Albayrak için ‘kayıp ilanı!'

Berat Albayrak için ‘kayıp ilanı!'

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettikten sonra ortaya çıkmayan Berat Albayrak için 'kayıp ilanı' niteliğinde bir yazı kaleme aldı.

 

Emin Çölaşan, ironili bir dille kaleme aldığı yazısında Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettikten sonra kayıplara karışan Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın nerede olduğunu sordu. 'Kayıp Aranıyor' başlık yazıda Çölaşan, şunları kaydetti:

Kendisini bu vatan için feda eden, yaptığı hizmetler asla unutulmayacak olan

BERAT ALBAYRAK 8 Kasım 2020'den bu yana kayıptır. Vatana millete büyük katkılar sunmuş, bazı ufak tefek hataları olsa bile Maliye Bakanlığı görevini büyük başarılarla sürdürmüştür. Son olarak 8 Kasım 2020 günü görülmüştür. Görevinden istifa ettiği söylentileri bazı art niyetli çevreler tarafından ortaya atılmış, ancak bu yalan ve iftiraların kaynağı bazı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. İftira atanın Bay Kemal olduğu anlaşılmıştır. Değerli evladımız, eşimiz ve babamız BERAT istifa ettiği günden bu yana kayıptır. Bu husus, kayınpederi olan Sayın Cumhurbaşkanımıza da tarafımızdan sorulmuştur. Ancak kendileri “Bana ne soruyorsun kardeşim, ben damadının izini sürecek adam mıyım. Kendiniz bulun” deyip bizi terslemekle yetinmiştir. Aradan iki ay geçti. Canımız BERAT'ımızdan bir haber alamıyoruz. Çeşitli kaynaklardan da kendisiyle ilgili bilgi almak mümkün olmamıştır. Nerede olduğunu bilen yok. BERAT, bak burası çok önemli! Sen ortalıktan kaybolduktan sonra hepimizin sağlığı bozuldu. Seni çok özledik. Yatağa düştük.

YAZININ TAMAMI

Politika