Berat Albayrak’tan EYT’lilere kötü haber!

Berat Albayrak’tan EYT’lilere kötü haber!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili  yaptığı açıklamasında, "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışm

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili  yaptığı açıklamasında, "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok" dedi.

Türkiye'de milyonlarca insanın merakla beklediği EYT konusunda Bakan Berat Albayrak'tan çok önemli açıklama geldi. Geçtiğimiz haftalarda EYT ile ilgili çalışma yapıldığı bilgisi verilmişti. Ancak Bakan Albayrak bunun tam tersi bir açıklama yaparak, "Çalışma yok" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kampta yaptığı sunumların ardından milletvekillerinden en çok gelen soru Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili oldu. Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok” diye yanıt verdi.

Albayrak’ın, sunumunda, “Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık. En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak” dediği öğrenildi.