Beşiktaş maça çıkmadı!

Beşiktaş maça çıkmadı!

Türkiye bir süredir, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve 57. dakikada hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Ziraat Türkiye Kupası rövanşını konuşuyordu. TFF Yönetim Kurulu, mücadelenin kaldığı yerden devam etmesi...

Türkiye bir süredir, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve 57. dakikada hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Ziraat Türkiye Kupası rövanşını konuşuyordu. TFF Yönetim Kurulu, mücadelenin kaldığı yerden devam etmesi yönünde karar verince Beşiktaş "Maça çıkmayacağız" açıklamasında bulunmuş, kararını KAP'a da bildirmişti. Beşiktaş'ın önceki gün yaptığı Tahkim başvurusu reddedildi.
Sarı-lacivertliler, Beşiktaş kararını değiştirmese bile Ülker Stadı'na gelecek. Statü gereği de sahaya çıkacak. Belli bir süre sahada bekledikten sonra Beşiktaş'ın sahaya çıkmaması gerekçesiyle derbi bir kez daha tatil edilecek. Federasyon bu kez maçı hükmen 3-0 Fenerbahçe lehine tescil edecek. 
TFF' "Kaldığı yerden devam" kararı verince Beşiktaş "Biz sahaya çıkmayacağız" demişti.
BEŞİKTAŞ MAÇ ÇIKACAK MI?
Beşiktaş yönetim Tahkim Kurulu'na itiraz dilekçesini göndermesinin ardından acaba maç çıkacak mı diye özellikle sosyal medyada sorulmaya başlanmıştı. 3 Mayıs Perşembe günü oynanması beklenen Fenerbahçe Beşiktaş maçı öncesinde Beşiktaş yönetimi, Beşiktaş maça çıkacak mı diye merak edenler için hem internet sitesinden, hem de KAP'a yaptığı açıklamada Fenerbahçe derbisine çıkmayacağını kamuoyuna bildirdi. Beşiktaş'ın önceki gün yaptığı Tahkim başvurusu reddedildi.
BİR SAAT KALA BEŞİKTAŞ KARARI ÇIKABİLİR
Ancak Beşiktaş Kulübü, belirtilen sürede yani maçın başlama saatine 60 dakika kala hakeme esame listesini göndermezse Mete Kalkavan, bu durumda hiç sahaya dahi çıkmadan mücadeleye dair kararını verebilecek. Bu kararın ne olduğu da da zaten talimatlarça açıkça belirtiliyor. Kalkavan, Beşiktaş'ın sahaya çıkmadığına hükmedip karşılaşmayı tatil ettiğini ilan edecek ve bunu raporuna yazacak.
BEŞİKTAŞ'TAN DİKKAT ÇEKİCİ FOTOĞRAF
Olaylı derbi sonrası maça çıkmayacağını açıklayan Beşiktaş, resmi sitesinden Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Kayserispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bu akşam başladıklarını duyurdu. Beşitaş'ın bu paylaşımı kafaların daha çok karışmasına sebep oldu.
FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR SAHAYA ÇIKTI
Fenerbahçe kafilesi, Beşiktaş'la yarıda kalan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı için Ülker Stadı'na dulaştı Maçın hakemi Mete Kalkavan ve ekibi de zemini kontrol etmek için Kadıköy çimlerine ayak bastı. Maçın başlama saatinin yaklaşmasıyla Fenerbahçeli futbolcular ısınmak için sahaya çıktı.
KALKAVAN ATANDI
F.Bahçe ile Beşiktaş arasındaki olaylı maçı Mete Kalkavan tatil etmişti. TFF, 57. dakikadan itibaren tekrarına karar verilen karşılaşmaya yine Kalkavan'ı atadı. Kalkavan'ın yardımcıları ve maçın gözlemcisi değişmedi. Temsilciler ise değişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor