Beşiktaş, Önder Karaveli ile yola devam edecek

Beşiktaş, Önder Karaveli ile yola devam edecek

Beşiktaş yönetimi, teknik direktörlük konusunda Önder Karaveli ile yola devam etme kararı aldı.

Rıza Çalımbay, Okan Buruk, Şenol Güneş gibi isimlerin konuşulduğu teknik direktör adaylarından en güçlü ismin Şenol Güneş olduğu öne sürülmüş, Güneş sorulara 'Ortada hiçbir şey yok' şeklinde cevap vermişti. Kendisine önerilen isimleri değerlendiren Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sürpriz bir kararla takımın Kayserispor önünde galibiyet almasını sağlayan Önder Karaveli ile devam etmesini istedi.

Beşiktaş yönetimi, teknik direktörlük konusunda Önder Karaveli ile yola devam etme kararı aldı.

Beşiktaş Yöneticisi Ceyhun Kazancı, toplantı sonrası açıklama yaptı:

"Daha detaylı çalışma kararı aldık. Çalışmalar bitene kadar Önder Karaveli ile yola devam etme kararı aldık. Yarın öbür gün isimlerle çalışmalar sonuçlanınca tekrardan değerlendirme yapacağız"

Kazancı, “Şenol Güneş ismi toplantıda gündeme geldi mi?” sorusuna ise, "Tabii. Birçok değerli hocamız var. Yerli birçok hocamızın ismi geçti, basında da gördüğünüz isimler. Bütün bu çalışmalar için birkaç güne ihtiyacımız olacak." şeklinde yanıt verdi.

Bruno Pinheiro da gündemde. Hata yapmak istemiyoruz. Önder Karaveli gibi harika bir liderimiz yok. Bizim zaten kendisinden şüphemiz yoktu. Farke ile anlaşamadık. Bilic hala adaylardan bir tanesi. Değerlendirmeleri yaptık. Bu çalışmalar için birkaç güne ihtiyaç var. Yerli, yabancı adaylar var. Yazılmayan isimler de var. İsimler üzerine yoğunlaştık. Yerli ya da yabancı şartımız yok. Şenol Güneş ismi de toplantıda geçti."

Önder Karaveli kimdir?

Sergen Yalçın'la yollarını ayırdıktan sonra yeni hoca için çalışmalarını gerçekleştiren Beşiktaş, U19 Takım Teknik Direktörü Önder Karaveli ile bir süre daha yola devam etme kararı aldı. İşte, Önder Karaveli'nin biyografisi...

Önder Karaveli, 26 Mart 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 2012 yılında antrenörlük kariyerine adım atan Önder Karaveli, ilk deneyimini Beşiktaş altyapısında yardımcı antrenör sıfatı ile yaşamıştır. 3 yıllık Beşiktaş deneyiminin ardından kariyerine, teknik direktör sıfatı ile şu kulüplerde devam etmiştir;

Başakşehir Alt Yapı
Dardanelspor
Kestel Bld GSK
Başakşehir U21
Başakşehir U19
Qarabag FK
Beşiktaş YL
Beşiktaş U19

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor