Beyoğlu’nda iki kişinin tecavüzüne maruz kalan kadının davasında Yargıtay bozma kararı talep etti

Beyoğlu’nda iki kişinin tecavüzüne maruz kalan kadının davasında Yargıtay bozma kararı talep etti

Beyoğlu’nda F.H.E. adlı kadının metruk bir binada iki kişinin tecavüzüne uğramasına ilişkin davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bozma talep etti.

Beyoğlu’nda F.H.E. adlı kadının metruk bir binada iki kişinin tecavüzüne uğramasına ilişkin davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bozma talep etti. Başsavcılık yazısında, F.H.E.’yi sırtlayarak metruk binaya götüren kişi ile ilgili yeterli araştırma yapılmadığına vurgu yapıldı.

İstanbul Beyoğlu'nda, 21 Ocak 2017'de, soyadı belirlenemeyen Fuat isimli bir erkeğin arkadaşı Engin Kayıran'ın evine götürdüğü, Kayıran ve arkadaşı Dursun Aydemir'in tecavüzüne uğrayan F.H.E'nin davasında Yargıtay bozma kararı talep etti.

Davacı F.H.E.’nin avukatı Binnur Açış, Yargıtay’ın bozma kararı sonrası, üzerinden 2.5 yıl geçen olayda firari kişinin yakalanması için etkin soruşturma yapılmasını beklediklerini kaydetti. Avukat Binnur Açış “İlk İfade tutanaklarında firari şahıstan bahsedilmesine rağmen net bir şekilde görüntüler olduğu halde o şahıs hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Soruşturma baştan sona eksik ve hatalı yürütüldü. Bu aşamadan sonra daha etkin bir soruşturma yapılmasını umuyoruz” diye konuştu.