Beyoğlu'ndaki çatışmada ölü sayısı 4'e yükseldi

Beyoğlu'ndaki çatışmada ölü sayısı 4'e yükseldi

Beyoğlu'na bağlı Örnektepe Mahallesi'nde husumetli akrabalar arasında çıkan çatışmada 3 kişi ölmüş, bir kişi de ağır yaralanmıştı. Ağır yaralanan Beytullah Akçay, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Örnektepe Mahallesi’nde dün öğlen saatlerinde iki grup arasında silahlı çatışma yaşandı. Çatışma, birbiriyle husumetli akrabalar arasında çıktı. Barıştırma çabaları sırasında çıkan çatışmada 3 kişi ölmüş ve 1 kişi de ağır yaralanmıştı. Ağır yaralı Beytullah Akçay’ın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Olay şöyle gelişti:

Örnektepe Mahallesi’nde dün saat 13.45 sıralarında meydana gelen olayda 1.5 yıl önce evlendiği eşiyle bir süredir sorunlar yaşayan Hacer Giray, birkaç gün önce evini terk ederek 6 aylık kızıyla birlikte dayısının yanına sığındı. Telefonla defalarca konuşmasına rağmen Hacer Giray'ı eve dönmeye ikna edemeyen kocası Enes Berk Giray, bu kez yüz yüze konuşmak için yanına babası Hulusi Giray ve amcasının oğlu Burak Giray'ı da alarak eşinin dayısı Mahmut Akçay'ın evinin bulunduğu sokağa geldi. Hacer Giray aşağı inmezken kuzenleri Beytullah ve İrfan Akçay evden çıkarak Enes Berk Giray'ı sakinleştirmek istedi.

 

İki kuzenin çabalarına rağmen Giray sakinleşmezken, içlerinden biri Beytullah ve İrfan Akçay'ı tabancayla vurdu. Bu sırada yaşananları duyarak olay yerine gelen Hacer Giray'ın babası Mürsel Ağrı, belinden çıkardığı tabancayla dünürü Hulusi Giray, damadı Enes Berk Giray ve Burak Giray'a ateş ederek kafalarından vurdu. Hulusi Giray, Enes Berk Giray ve Burak Giray'a hayatını kaybetti.

3. Sayfa