Bilal Erdoğan ABD''nin yaptırım listesine girecekti!

Bilal Erdoğan ABD''nin yaptırım listesine girecekti!

Gazeteci Yılmaz Polat Rahip Brunson serbest bırakılmasaydı Trump Yönetimi''nin atacağı bir sonraki adımı yazdı.

Polat  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal'in Adalet Bakanı Gül ve İçişleri Bakanı Soylu'nun yer aldığı 'Küresel Magnisty Yasası'nın yaptırım' listesine alınacağını bildirdi.

Tele1 ve ABC Gazetesi ABD temsilcisi Yılmaz Polat'ın yeni kitabı 'Kırmızı Oda' ilk kez 10-18 Kasım tarihlerinde İstanbul Kitap Fuarı'nda okuyucuya sunuluyor.

'Erdoğan'ın siyasi hayatında Beyaz Saray'da iki oda çok önemlidir' diyen Polat, 'Kırmızı Oda'da Başkan Obama'yla yemekte neler olduğunu anlatıyor.
Erdoğan'ın 'aldatıldım' dediği oda bu muydu?
BOP Eşbaşkanlığı bu odada mı sonlandı?

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Obama Yönetimi'nin  Erdoğan'a destek açıklamasını neden geciktirdiğinin anlatıldığı kitapta, PKK'nın uzantısı 'PYD'nın açılım sürecinin bir parçası mıydı' sorusunun yanıtı da bulunuyor.

Telgrafhane yayınlarından çıkan kitapta, Pensilvanya Harp Akademisi'ndeki 'Fetö'cü subaylar ve Yargıtay Başkanı Cirit'in ilginç ABD gezisi de anlatılıyor.

Kırmızı Oda'da 'Trump'ın Savorana'yı kirleten kankası, New York'ta milyon dolarlık Türken Vakfı, ABD bağlantılı Borajet satışının perde arkası da' yer alıyor.

Kitapta, Binali Yıldırım'ın 'gizemli ABD seyahati ile AKP'nin ABD'de (TASC)  örgütlenmesi anlatılıyor.

Kırmızı Oda'nın ilginç bir konusu da CIA'nın yapılanmasında rolü olan McKinsey danışmanlık şirketine Türk ekonomisini emanet yetmeye yeltenen AKP'nin hedefiyle ilgili.

Kırmızı Oda son dönem AKP-ABD ilişkilerinde yaşanan gerilimin ana kırılma noktalarına ışık tutuyor.
 

ABC Kitap